Stáj DragonSpeed se na Monze dočkala historického dvojitého vítězství v European Le Mans Series. Prototyp ORECA 07 v barvách G-Drive Racing proťal pomyslnou cílovou pásku na prvním místě před sesterským prototypem.
Druhá čtyřhodinovka letošní sezony ELMS na rychlém italském okruhu Monza nabídla řadu dramatických momentů, v němž nechyběly ani havárie a kolize. Z 240 minut dlouhého závodu pak v kategorii LMP2 vzešel vítězně G-Drive Racing s posádkou Memo Rojas, Ryo Hirakawa a Léo Roussel. Snadné to ale neměli. Finišující Ryo Hirakawa obdržel penalizaci průjezd pitlane za nerespektování rychlosti během žluté fáze. Naštěstí měl ale pohodlný minutový náskok, který se po penalizaci zmenšil na dvacet vteřin před týmem High Class Racing. Prototyp Dallara dánského týmu však musel v závěru závodu pro palivo a na druhé místo se posunul DragonSpeed s posádkou Ben Hanley, Henrik Hedman a Nicolas Lapierre. Na High Class Racing a dvojici Dennis Andersen a Anders Fjordbach zbylo v cíli třetí místo.
I v kategorii LMP3 bylo oslavováno dvojité vítězství. Tým M.Racing YMR nejenže poprvé vyhrál a poprvé získal dvojité vítězství, ale rovněž pro nový prototyp Norma M30 ukořistil premiérové prvenství. Zásluhu na jedinečné sérii triumfů mají vítězní Erwin Creed a Ricky Capo a druzí Alexandre Cougnad, Antonie Jung a Romano Ricci. Bronzová příčka patřila týmu Ultimate a Francoisu Heriauovi s rodinnou dvojicí otec a syn Jean-Baptiste Lahaye a Matthieu Lahaye.
Parádní rozlučku pro stárnoucí Ferrari 458 připravila trojice Jody Fannin, Robert Smith a Jonny Cocker. Tým JMW Motorsport od nadcházející 24hodinovky v Le Mans přechází na novější verzi 488 a Monza byla pro model 458 vítěznou rozlučkou. Na druhém místě se ztrátou necelých osm vteřin dojel Aston Martin týmu TF Sport s trojicí Salih Yoluc a Euan Hankey a Nickim Thiimem. První trojku uzavřela posádka Ross Gunn, Andrew Howard a Darren Turner s dalším Aston Martinem.
Výsledky závodu
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.