Pokud hledáte stylový způsob jak se přepravovat na delší vzdálenost s partou přátel a kolegů a hromadou zavazadel, ale nechcete tvrdnout v jednom ze stovek různých "klasických" autobusů či minibusů, máme pro vás skvělý tip.
Ano, je jím tenhle žlutý a značně retro vypadající autobus "White 706" z roku 1937, za jehož výrobou stojí karosárna Bender. Navíc se nejedná o jen tak obyčejný autobus, ale o jeden z mála dochovaných vyhlídkových autobusů z Yellowstonského Národního Parku, který za pár dní zamíří do dražby.
Tento autobus je ale výjimečný nejen díky své historii, ale i díky technice. Zatímco na jeho levé straně není po dveřích ani památky, na pravá straně najdeme rovnou čtyři - každé vedou na samostatnou lavici. Vzadu pak nalezneme další dveře, které vedou do prostorného úložného prostoru.
Kromě toho byl tento žlutý autobus vybaven i stahovací látkovou střechou, jejíž mechanismus možná je poněkud primitivní, ale vzhledem k datu výroby a určení plní svůj úděl ideálně - tedy pokud nezačne z nenadání pršet.
Celkem bylo mezi lety 1936 až 1938 vyrobeno 98 těchto strojů, ovšem v provozuschopném stavu se jich zřejmě dochovalo jen velmi malé procento. Tento kousek je ale nejen funkční, ale také renovovaný a vybavený vcelku modernější technikou. Pod jeho kapotou je 4.9 litrový řadový šestiválec Ford spolupracující s automatickou převodovkou, autobus dostal posilovač řízení i brzd, elektrickou palivovou pumpu a také 12V elektrický systém, který v předválečném období nebyl k dispozici.
Samotná aukce se uskuteční 5. října a pořádat ji bude, jak jinak než, RM Sotheby. Odhadovaná cena tohoto skvěle zachovalého a lehce modernizovaného autobusu se odhaduje na cca 30.000 až 40.000 dolarů, což je v přepočtu cca 656 - 875 tisíc korun. Za takovou částku ale stylovější autobus rozhodně neseženete.
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.