Enge vyhrál zlatý volant

Enge, Tomáš
Enge, Tomáš, foto: Panther Racing
ar1 28. ledna 2005 17:20
Sdílej:

Tomáš Enge udržel svou vítěznou sérii v anketě Zlatý volant, již pošesté v řadě vyhrál kategorii okruhových jezdců, za ním skončili Jarek Janiš a Adam Lacko. Liberecký rodák rovněž získal cenu pro nejrychlejší průměrnou rychlost na jedno kolo.

Dvacátý osmý ročník Zlatého volantu, který odrážel výkony ze sezony 2004, byl slavnostně vyhlášen ve čtvrtek v pražském hotelu Ambassador a Enge v něm získal hned dvě ceny. V kategorii okruhový jezdec vyhrál pošesté v řadě a vedle toho si odnesl i Speed Award udělovanou českému jezdci, který v závodě zajel kolo nejvyšší průměrnou rychlostí – v případě Engeho v IRL dosáhnul průměru téměr 345 km/h. Samotný Tomáš se nemohl předávání cen zúčastnit, protože se už v Americe připravuje na nadcházející sezonu a na pódiu ho zastoupili rodiče. Otec Břetislav převzal Zlatý volant a maminka Radka Speed Award. Tomáš Enge: „Jsem velice rád, že pokračuje tradice zlatých volantů. Z ocenění mám pochopitelně radost, protože je vidět, že mé výkony neunikají doma pozornosti, ačkoliv nemám mnoho příležitostí v České republice startovat. Nyní jsem na prahu nové, určitě vzrušující sezony, ve které mě čekají nové výzvy a starty v legendárních závodech 500 mil Indy a 24 hodin Le Mans. Udělám vše pro to, abych náš motorsport ve světě dále dobře reprezentoval.“ Text: www.tomas-enge.cz a BPA sport marketing, a.s. Foto: Panther Racing
Témata:
Stalo se
Testy aut
Hyundai Inster

Hyundai Inster - nejlepší elektromobil do města?

Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?

Testy aut
Toyota ProAce Verso

Test ojetiny: Toyota ProAce Verso VIP – univerzální praktik s bohatou výbavou

Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?

Novinky ze světa EV
Koncept vozu Tesla Model 3+

Tesla vytře evropským automobilkám zrak. Představí Model 3+ s dojezdem až 800 km

Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.