Stalo se zvykem, že oficiální předsezónní testy hostí přírodní okruh a ovál. Ani letos nedojde ke změně, ačkoliv testy na oválu byly přesunuty na měsíc květen, to už bude sezóna v plném proudu.
První oficiální test 24. – 26. února bude hostit přírodní okruhu Barber Motorsport Park. Představí se na něm monoposty série IndyCar i Indy Lights. Důvodem posunutí testů na oválu je skladba kalendáře sezóny.
„Kalendář na rok 2010 umožnil týmům soustředit se na přírodní i městské okruhy, které ovládnou první čtvrtinu sezóny,“ uvedl sportovní ředitel IRL Brian Barnhart. „Díky přesunutí testů na oválech mají týmy šanci soustředit se na okruhy a manipulovat pouze s vozy okruhové specifikace. K testům na ovále dojde v průběhu série oválových závodů započítávající i podnik Indianapolis 500.“
Série IndyCar přijede na okruh Barber Motorsport Park potřetí. Na základě velkého zájmu ze strany fanoušků se vedení série i okruhu dohodlo na pořádání regulérního podniku , jenž je naplánován na duben.
Druhé oficiální testy proběhnou na ovále Kentucky Speedway 4. května. Den předtím se na dráze představí série Indy Lights.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.