E. J. Viso otestuje záludnosti okruhu Sebring

Viso, Ernesto
Viso, Ernesto, foto: IndyCar Media
iM3 8. prosince 2009 19:04
Sdílej:

Venezuelský pilot E. J. Viso bude tento týden testovat s týmem Dreyer & Reinbold Racing. Spolumajitel stáje Dennis Reinbold si 24letého mladíka vyzkouší na okruhu Sebring International Raceway.

Viso hájil barvy týmu HVM Racing dva roky, pro příští sezónu s ním vedení stáje neprodloužilo smlouvu a Viso od té doby hledá sedačku. Výhodnou pozici ve vyjednávání s týmy má díky venezuelskému sponzorovi, proto byl Viso spokojován dokonce i s týmem Chipa Ganassiho. Nicméně minulý týden Reinbold oznámil, že s Visem absolvují testy a poté zváží všechny možnosti. „V tomto ročním období zkoumáte příležitosti, samozřejmě také chceme obnovit smlouvy s našimi piloty,“ poznamenal Reinbold. E. J. Viso prožil katastrofální sezónu a v konečném hodnocení skončil na posledním místě z pravidelně startujících jezdců. Přestože v některých závodech prokázal talent, sedm odstoupení v úvodních sedmi závodech mu značně uškodilo. V týmu DDR pravděpodobně zůstane na poloviční úvazek Milka Duno. Zájem má i Tomas Scheckter, za nímž stojí silný sponzor. I Mike Conway by rád v IndyCar zůstal, ačkoliv minulý týden testoval s týmem formule 1 BrawnGP.
Témata:
Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?