Auto-News.CZ vstupuje do závodu NASCAR

Enge, Tomáš
Enge, Tomáš, foto: www.auto-news.cz
iM3 12. dubna 2008 21:21
Sdílej:

Naše logo se bude objevovat na dvou vozech on-line šampionátu NASCAR, který startuje již zítra. Po dvouleté odmlce znovu startují americké oválové závody v rukou českých pořadatelů.

O šampionát se měl původně starat polský server, ale po administrativních problémech se v poslední chvíli ozval server Coscar a celou situaci zachránil. Závodníci se podívají do jedenácti lokací, úvodním podnikem je superspeedway Talladega. V kalendáři samozřejmě nesmí chybět jména jako Daytona, Atlanta, Watkins Glen nebo Indianapolis. Sprint Cup, nejvyšší liga NASCAR, letos poprvé absolvuje celou sezónu s vozy COT, nicméně internetoví piloti budou mít v rukou staré vozy CUP. Předpokládaná účast závodníku se šplhá až k číslu 30, přičemž o pohár pro vítěze svedou boj čeští i polští jezdci. Auto-News.CZ začal spolupracovat s týmem Penske Racing a ujal se hlavního sponzorství. U základu stáje stojí Lukáš Srňánek, jenž Penske Racing zformoval v roce 2006. Bohužel se dostavily problémy s penězi a sponzory. Tým zmizel ze startovních listin a Srňánek se zapojil do spoluřízení týmu Roman Nosek. Rokem 2008 vstalo jméno Penske Racing z mrtvých. Petr Janík #21 Janík vstoupil do on-line závodu v roce 2006, u týmu Elf Racing absolvoval svou první sezónu v šampionátu Coscar. Má za sebou i mnoho úspěchů v sériích GTR a GTL. Slibné výsledky dokazují, že nebude dlouho trvat a Janík se vypracuje na velmi kvalitního závodníka. Talent a velký cit pro vůz, kterým Janík disponuje, hrál v rozhodování druhého pilota u týmu Penske Racing velkou roli. Lukáš Srňánek #51 Ve stejném roce jako Petr Janík, začal se závody i Srňánek. Debut v seriálu Coscar probíhal ve znamení získávání zkušeností, dále se snažil řádně porozumět nastavení vozu. Nejlepším výsledkem kariéry je čtvrté místo v Chicagolandu. Jakmile ukončil Coscar veškeré aktivity spjaté s NASCAR, přesunul se Srňánek na západ do Německa a Velké Británie. Díky obrovské konkurenci nasbíral mnoho zkušeností a dobrých výsledku. Rok 2008 má být podle všeobecných předpokladů renesancí Lukáše Srňánka. Kalendář # Datum Trať 01 13. 4. Talladega Superspeedway 02 4. 5. Michigan International Speedway 03 25.5. Atlanta Motor Speedway 04 15.6. Mexico City 05 6.7. Daytona International Speedway Night 06 27.7 New Hampshire International Speedway 07 31.8. Chicagoland 08 28.9. Bristol Motor Speedway Night 09 19.10. Watkins Glen 10 9.11. Indianapolis Motor Speedway 11 30.11 North Carolina Přípravou na nedělní podnik byl páteční rozsáhlý test na oválu Talladega. Jezdci absolvovali i zkušební závodní víkend. Trénink vyhrál Lukáš Srňánek, první tři jezdci se vlezli do 50ti vteřin a jedné desetiny, čtvrtý v pořadí již ztrácel půl vteřiny. Petr Janík skončil sedmý. Kvalifikaci vyhrál opět Srňánek, Janík startoval z třetí řady. Testovacího závodu se zúčastnilo sedmnáct jezdců, bohužel došlo k hromadné havárii do níž zapletl i Srňánek. Úvodní podnik na oválu Talladega Superspeedway začíná zítra v 21:00, samozřejmě pro vás přichystáme reportáž a ohlasy Petra Janíka a Lukáše Srňánka.
Témata:
Stalo se
Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?

Ekonomika
Ilustrační fotografie

Porsche bude propouštět. Až 2.000 zaměstnancům hrozí ztráta zaměstnání

Porsche čelí oslabujícím prodejům a podnikání v Číně, což vedlo k zahájení programu úspor a investic. Firma zároveň oznámila snížení počtu pracovních míst v regionu Stuttgart jako součást své restrukturalizace. Informoval o tom web Auto motor und sport.

Testy aut
Cupra Terramar VZ e-HYBRID

CUPRA Terramar VZ e-HYBRID 200 kW – plug-in hybrid s duší chuligána – dává to smysl?

Terramar je zcela novým modelem samostatné automobilky Cupra, která za poslední roky výrazně získává na popularitě. Jedná se o SUV s lehce rozdvojenou osobností – snaží se být ekologicky šetrné a zároveň se tváří jako maniak, který v zatáčkách natrhne zadek kde komu. Odvaha mu obzvláště v této fialové metalíze nechybí, nicméně jak obstojí v naší recenzi ? Vyplatil se risk a nebo jde o propadák?