Filip Salaquarda kvalifikoval český vůz ve velmi vyrovnaném boji na 16. místo ve Sprintu a 14. v Hlavním závodě. Kvalifikace byla velmi těsná a tým věří, že zítra bude ve srovnání s přímými soupeři rychlejší.
Salaquarda odjel 26 kol a skončil na 12. místě, když na nejrychlejší Francii ztratil jen devět desetin sekundy. Kvalifikace pak opět ukázala, že český tým narozdíl od některých ostatních nedokáže dostat z nových pneumatik maximum hned v prvním kole. Salaquarda vyjel na nových gumách v obou kvalifikačních jízdách pro sprint, nejlepší čas 1:35,590 zajel hned v té první.
Tým skončil 16., ačkoliv ztráta na druhé místo nepřesahuje jednu vteřinu. Potvrzením neobyčejně vyrovnaného pole je fakt, že bývalý jezdec F1 Franck Montagny byl v dopoledním tréninku nejrychlejší, ale v kvalifikaci skončil až 18. za Salaquardou.
V první kvalifikační jízdě pro Hlavní závod Salaquarda použil lehce jeté pneumatiky a byl výrazně spokojenější s vyvážením vozu. Jeho čas 1:35,611 byl sedmý nejrychlejší. V poslední jízdě se s novými pneumatikami bohužel znovu vrátila přetáčivost a nedokázal se zlepšit. Hlavní závod odstartuje ze 14. místa.
Startovní pole bylo opět hodně vyrovnané, Filipovi chyběly jen tři desetiny na první desítku. Tentokrát se pouze dva vozy dostaly pod 1:35, obě pole position získal suverénním způsobem Švýcar Jani.
Filip Salaquarda: „Bylo to hodně vyrovnané a jsem trochu zklamaný, že jsme neskončili výše. Když jsme nasadili nové pneumatiky, tak se hodně změnilo vyvážení vozu a trápila mě přetáčivost. Upřímně řečeno, nejlepší vyvážení vozu bylo ve třetí jízdě, kdy jsem jel na lehce jetých pneumatikách z druhé kvalifikace. Je škoda, že v kvalifikaci je vždy jediné kolo, vůz vždy fungoval lépe až ve druhém. Nějaký čas je taky ve mě, protože zvláště v kvalifikaci pro Hlavní závod se mi nepodařilo poskládat sektory. Myslím, že pro zítřek máme stabilní vůz. Ve Sprintu bude těžké dostat se k bodům, v hlavní boji na body určitě můžeme dosáhnout.“
Antonín Charouz, šéf týmu: „Jsme v polovině druhé desítky, ale odstupy jsou menší než v minulosti. Je také třeba říci, že v A1GP je teď neuvěřitelná jezdecká konkurence, mnoho pilotů závodilo nebo testovalo F1. Nijak jsme neskrývali, že poslední dva závody pro nás jsou hlavně přípravou na příští sezónu, uvidíme, jak k ní přistoupíme. Pokud jde o současnost, cílem je zítra bodovat.“
Záznam obou čínských závodů přinese jako obvykle Česká televize. Přenos pustí v neděli ve 14.10 na svém programu ČT4 Sport.
Tizková zpráva BPA sports marketing, a.s. Foto: A1 Grand Prix Media
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.