Prieskum, ktorý uskutočnil oficiálny internetový server šampionátu mal od fanúšikov šampionátu národov zistiť, ktorý tím má podľa nich najväčšie predpoklady na zisk titulu v najbližšej sezóne.
Z celkového počtu hlasujúcich sa viac, ako 22 percent fanúšikov zhodlo v tom, že na konci tretej sezóny 2007/2008 bude prikladať svoju vlajku na pohár národov tím Veľkej Británie, pričom sa očakáva, že tímová jednotka Robbie Kerr na tom bude mať najväčšiu zásluhu.
Na druhom mieste s 18 percentami tohto rebríčka sa umiestnil tím Nového Zélandu nasledovaný tímom Holandska so stratou jedného percenta. Aktuálny držiteľ titulu Nemecko si medzi fanúšikmi nezískal príliš veľkú dôveru a zaradilo sa až na šieste miesto za Portugalskom a Malajziou.
Víťazný britský tím v zastúpení samotného pilota Robbieho Kerra verí, že získaná dôvera fanúšikov nespočíva iba v ich počte: "Hlasovanie predviedlo, ako sme dobre jazdili v závere sezóny. Zo začiatku sme mali mnoho smoly a trápilo nás viacero drobných problémov, ktoré nás posúvali na horšie pozície. Ale v posledných dňoch sa to obrátilo k dobrému a predviedli sme našu silu. Zisk pole position do posledných dvoch pretekov a víťazstvo v troch pretekoch dokazuje, aký bol tím silný v závere sezóny. Dúfame, že tak budeme pokračovať aj v budúcej sezóne," dodáva Robbie Kerr.
Foto: A1 Grand Prix Media
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.