Favorit pretekov Kanaan doplatil na problémy v boxoch, čím uľahčil pilotovi tímu Target zisk ďalšieho víťazstva.
Po odmávaní zelenej vlajky sa ihneď začal súboj o prvé miesto medzi Tony Kanaanom a Danom Wheldonom. Kanaan si napokon vedenie udržal a okrem Wheldona mal až do 49. kola v závese Castronevesa. Hornisha ml., Dixona a Franchittiho.
Spomenuté 49. kolo znamenalo prvý kľúčový moment za cestou Dana Wheldona k druhému víťazstvu v sezóne. Tony Kanaan zašiel spoločne s Danicou Patrick do boxov. Došlo však k vzájomnej kolízii. Danica Patrick po krátkom zdržaní mohla bez problémov pokračovať, ale pilot tímu Andretti Green Racing musel pre riešenie problémov zostať v boxoch a mechanici ho vypustili až o osem kôl neskôr.
Wheldon sa pochopiteľne po incidente ujal vedenia, kým nedošlo k prvej žltej fáze spôsobenú pre nečistoty na trati. Po následnom reštarte sa vedenia ujal Scott Dixon, ktorému Wheldon nenechal dýchať a obaja si viackrát bok po boku vymenili vedenie v pretekoch. Napokon držiteľ titulu a víťazstva v Indy 500 našiel recept, ako si stabilne udržať vedenie.
V polovici pretekov došlo k ďalšiemu prevratu. Z vedúcej skupinky vypadol Ed Carpenter, čo malo za následok ďalší výjazd bezpečnostného auta. Následné boxy zmenili vedúceho muža pretekov, ktorým sa opäť stal Scott Dixon, ktorého nasledoval Helio Castroneves, Dan Wheldon, Tony Scheckter, Dario Franchitti a Scott Sharp. Následný priebeh bol až takmer do konca bez incidentov a Wheldon sa postupne predieral dopredu. Neprerušovaný priebeh Danovi pomohol vytvoriť si obrovský nádskok.
Iba dve kolá pred koncom došlo opäť k incidentu na trati, ktorý si vyžiadal žltú fázu. Preteky boli následne automaticky ukončené šachovnicovou vlajkou, pod ktorou Wheldon prešiel voľným tempom, ako prvý.
Foto: Target Chip Ganassi Racing
V poslední kapitole naší recenze hybridního modelu DS 4 si vše hezky shrneme. Nebude chybět ani srovnání s Lexusem UX, který by se dal nazvat hlavním rivalem. V čem je lepší DS, jaké má slabší stránky a který crossover bychom si koupili?
Peugeot se vrací do boje! Tým Peugeot TotalEnergies vstupuje do své třetí sezóny FIA WEC a hned na úvod ho čeká výzva v podobě maratonu 1812 km Kataru.
BMW Group posouvá hranice elektromobility a na Tech Days v Landshutu odhaluje detaily nové generace elektrického pohonu. Inovativní 800voltová technologie slibuje rychlejší nabíjení a vyšší efektivitu, přičemž bude součástí všech modelů připravované řady Neue Klasse. První vozy s revolučním pohonem zamíří do výroby ještě letos v maďarském Debrecínu.
V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.
BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.
Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).
Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?
Porsche čelí oslabujícím prodejům a podnikání v Číně, což vedlo k zahájení programu úspor a investic. Firma zároveň oznámila snížení počtu pracovních míst v regionu Stuttgart jako součást své restrukturalizace. Informoval o tom web Auto motor und sport.
Terramar je zcela novým modelem samostatné automobilky Cupra, která za poslední roky výrazně získává na popularitě. Jedná se o SUV s lehce rozdvojenou osobností – snaží se být ekologicky šetrné a zároveň se tváří jako maniak, který v zatáčkách natrhne zadek kde komu. Odvaha mu obzvláště v této fialové metalíze nechybí, nicméně jak obstojí v naší recenzi ? Vyplatil se risk a nebo jde o propadák?
VW představuje nový malý elektromobil ID.1, který nahrazuje model E-Up. S cenovkou kolem 20 000 eur (kolem 510.000 Kč - pozn. redakce) přináší revoluci v cenově dostupné elektromobilitě. Web Auto motor und sport zveřejnil první informace o jeho technologii, designu a plánovaném uvedení na trh.
Naše dlouhodobá recenze pokračuje s hlavní jízdní sekcí. Auto jsme pořádně protáhli v různých prostředích, kde se nová hybridní DS 4 ukázala jako překvapivě všestranné auto. Není však vše zalité sluncem a nějaká ta ale se přeci jen našla. To, že má hezkou spotřebu ve městě či na okresce asi tušíte, ale co na dálnici?
Ferrari v úterý odhalilo své rekordní výsledky, kdy čistý zisk za loňský rok vzrostl na více než 1,5 miliardy eur, čímž si automobilka opět potvrdila svou silnou pozici na trhu.