Nová posila něžného pohlaví v závodech IndyCar Milka Duno bude muset nejdříve absolvovat test pro začátečníky, aby vůbec mohla nastoupit do nedělního závodu v Kansasu.
Sice se nejedná o žádné splnění tvrdých podmínek, ale její jízdě bude přihlížet čtyřnásobný vítěz Indianapolis 500 Al Unser, který je v současně dobře hlavním komisařem série. Duno bude nacvičovat zastávky v boxech pod žlutou a zelenou fází. Dále musí zajet několik desítek vyrovnaných kol na úrovni předem určeného času.
Ovál v Kansasu je jedním z nejrychlejších, ale zároveň i nejednodušších. Duno s touto závodní tratí zkušenosti má, ale příležitost jezdit ve smečce pilotů v plné rychlosti ještě nedostala.
Testy se mají odehrát dnes, jejím jediným nepřítelem je počasí, které na okruhu panuje. Večerní přeháňky zanechaly asfalt mokrý, což v žádném případě nesplňuje podmínky pro jízdu na oválu.
foto: IndyCar