Motegi, 3. trénink - závěrečný trénink před kvalifikací vyhrál opět Tony Kanaan, který si odnesl nejrychlejší čas z úvodní čtvrteční zkoušky.
Danica Patrick rychlost neztratila a zajela třetí nejrychlejší čas. Týmy Andretti Green, Penske a Ganassi zatím japonským tréninkům s přehledem vévodí. Jediný, kdo se mezi tyto velké týmy dokázal vklínit byl Tomas Scheckter s Vision Racing.
Kosuke Matsuura si formu z druhého tréninku neudržel a skončil na 10. místě. Poslední pozici obsadil Jeff Simmons z týmu Rahal Letterman Racing. Předposlední je Sarah Fisher, které se v této sezóně zatím příliš nedaří. Prakticky v každém tréninku letošního roku ji musíme hledat až na konci výsledkové tabulky.
foto: IndyCar Media
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.