Čínský závodník Ho-Pin Tung dnes oficiálně podepsal smlouvu s týmem BCN Competition. Tung dostane šanci předvést svůj talent již tento víkend v Bahrajnu při úvodním závodě série GP2.
Nicméně angažmá v GP2 mu nedovoluje zúčastnit se dalšího závodu A1GP na domácí půdě v Shanghaji, který se koná taktéž tento víkend. „Hodně lituji mé absence v Shanghaji,“ řekl Tung. „Pokaždé, když jsem měl čest reprezentovat Čínu v A1GP, bylo mým cílem závodit na okruhu Shanghaj.“
„Bohužel, není to možné. Mám největší dilema v životě. Ale jsem si jistý, že každý v Číně bude podporovat můj důležitý krok na cestě k Formuli 1.“
Ho-Pin Tung s GP2 neabsolvoval žádné předsezónní testy, na počátku roku to bude mít asi hodně těžké. „Je to nevýhoda, musím se učit a velmi rychle sžít s naprosto rozličnými vozy.“
Pro čínského jezdce bude první sezóna v GP2 nesmírně náročná. Udržet se na nohou a odvádět vynikající práci bude prioritou, jedině tímto způsobem si muže udržet kokpit v týmu.
foto: www.gp2series.com
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.