Po letech přeskakování mezi televizními stanicemi a hledání toho správného partnera se ChampCar vrací zpět na obrazovky ABC/ESPN.
Formule ChampCar se na obrazovkách ESPN proháněly od roku 1983 až do sezóny 2001. V té době začal zájem o sérii poměrně upadat a tak televizní stanice dala přednost konkurenční IRL.
Od příštího roku se však ABC/ESPN stane strategickým partnerem ChampCar. V roce 2007 odvysílá celkem 11 závodů a v roce následujícím již celou sezónu. Zároveň také odvysílá závody série ChampCar Atlantic.
Tato změna bude mít přímý dopad především na americké diváky, kteří uvidí ChampCar na populární televizní stanici dostupné téměř všude, ale také ukazuje že obnova celé formulové série pokračuje správným směrem.
S příchodem nové šasi se očekává i několik nových týmů a sponzorů a možná tak dojde k podobné situaci jako letos v ChampCar Atlantic - startovní pole zde vykazovalo nejen vysokou kvantitu, ale hlavně vysokou kvalitu. Koncentrace talentu byla obrovská a bude velmi zajímavé sledovat, jak si první dva z konečného pořadí - Simon Pagenaud a Graham Rahal - povedou v ChampCar. Ani jeden zatím nemá oficiálně potvrzené místo, ale oba mají talent a Graham má přijmení Rahal a Simon má v kapse 2 miliony dolarů, které dostal za výhru v celkovém pořadí.
Foto: ChampCar Media
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?