Teprve před týdnem skončil šampionát, ale už na konci záři se jezdci přesunou do Daytony na první testování po konci sezóny.
„Doufám, že se zde zdržíme pár týdnů a v budoucnu budeme moci díky teplému počasí využívat Daytonu na testování,“ řekl John Lewis, viceprezident Indy Racing League pro vývoj série.
„O Daytonu, hlavně o klopení zatáček bude velký zájem. Dále se podíváme, jak rychlý budeme na rovinkách a na přechod vozu z rovinky do klopení. Vytvořili jsme několik počítačových simulací jak se bude chovat vůz a pneumatiky,“ pokračoval Lewis.
Robin Braig, prezident Daytona International Speedway, je více než šťastný možností přivítat formulové vozy na oválu, který již hostí závody NASCAR, AMA a Grand Am. IRL bude využívat více než čtyřkilometrovou variantu tratě, která hostí slavný závod Rolex 24 Hours. Dráha vynechává první dvě zatáčky a dál vede uvnitř oválu. Potom se u jezera Lloyd vrací na zadní rovinku a přes klopenou zatáčku zpět do cíle. Vozy IndyCar zpomalí na zadní rovince speciálně vybudovaná šikana.
Foto: Delphi Fernández Racing
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.