Na kanadské dějství šampionátu si počasí vybralo skutečně nepříznivý scénář. Milovníkům deštivých závodů se blýskalo na dobré časy, ale vody bylo pro bezpečný průběh závodu příliš.
Po opatrnějším startu odkroužilo pole šest kol, během nichž se před v kvalifikaci nejrychlejšího Bourdaise dostal Allmendinger a ujal se vedení.
Ředitelství závodu se však rozhodlo po zesílení deště v přívalový závod zastavit a odložit na pondělí. Z nejlepší pozice na roštu bude startovat Allmendinger, neboť závod bude pokračovat v pořadí jezdců v okamžik jeho přerušení.
Foto: Champ Car
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.