Piate preteky sezóny 2006 seriálu Champ Car priniesli okrem prvého víťazstva pre A.J.Allmendingera aj niekoľko zaujímavých štatistiských údajov a kuriozít.
Ako už viac krát zaznelo, tesne pred pretekmi v Portlande došlo k prestupu Allmendigera do tímu Forsythe Racing, kde zasadol po boku Paula Tracyho. Už v priebehu víkendu dal jasne tímu RuSport najavo, že sa v jeho prípade s prepustením zmýlil, čo dokázal svojim prvým víťazstvom v kariére pilota Champ Car. Neoddeliteľným faktom je, že Allmendinger je jediným Američanom v tomto čisto americkom seriáli.
Práve Američanov zvyknutých na časté žlté fázy prekvapila skutočnosť, že okrem opakovaného štartu nebola počas celých pretekov vyhlásená ani jedna žltá fáza, čo naozaj v tomto seriáli nie je zvykom a do cieľa dorazilo všetkých osemnásť štartujúcich pilotov! Paradoxne najrýchlejšie kolo v pretekoch získal na svoje konto Will Power, ktorý dorazil do cieľa ako úplne posledný.
Prestupom Cristana da Mattu do tímu RuSport vznikol tak trochu kuriózny údaj. Tím ma po vzniknutej rošáde k dispozícii najvyššieho a najnižšieho pilota štartovného poľa. Pochopiteľne tým najvyšším je Justin Wilson, ktorý mal s týmho "handycapom" problém aj počas pôsobenia vo Formuli 1. Nebolo totiš jednoduché ho vtesnať do kokpitu.
Foto: Champ Car
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.