Po zisku najlepšieho a veľmi dôležitého štartovného miesta na monackej trati pilot tímu ART Grand Prix nezaváhal a odnáša si cenný triumf z pretekov, kde dokončila iba polovica pilotov.
Monte Carlo vždy znamenalo v motoršporte niečo extra a inak tomu nebolo ani v dnešných jediných pretekoch víkendu pre pilotov seriálu GP2. S nástrahami úzkej mestskej trate sa najlepšie vysporiadal víťaz kvalifikácie Lewis Hamilton, keď do cieľa dorazil s viac ako osem sekundovým nádskokom pred druhým Franckom Pererom. Ako tretí sa na schodiskové monacké pódium postavil Alexander Premat.
Čelo startovního pole zvládlo start dobře, vedení se ujal Hamilton. V zadní části se však dostal Gommendy do kontaktu s Lopezem a následovala kolize, která poškodila vícero jezdců. V závodě pak nepokračovali Negrao, Gommendy, Lapierre a Vila. Lapierreho dokonce odvezli do lékařského střediska k pozorování. Loňský vítěz Carroll odstoupil záhy a Bruni se dostal s poškozeným vozem pouze ke svým mechanikům.
Lewis Hamilton byl v úvodu závodu velice rychlý a před zastávkou u mechaniků si získal desetisekundový náskok před Pererou, na třetím místě jezdil domácí Piccione. Perera však zvládl zastávku v boxech v rekordním čase a s provozem na trati v případě vedoucího Brita snížil ztrátu jen na tři vteřiny.
Vítěz kvalifikace si však vedení vzít nenechal, naopak se soupeři vzdálil. Piccione podlehl v boji na dálku při zastávce v boxech Prematovi, jenž v závěru musel odolávat tlaku monackého jezdce až do šachovnicové vlajky. Páté místo získal nováček sezony Zuber, jenž jako poslední nebyl překonán vedoucí dvojicí o kolo. Porteiro, Ammermüller a Hernandez si pak rozdělili poslední monacké body.
Franck Perera dnes otevřel své bodové konto, a to prvotřídním výkonem při boji o vítězství. Hamilton se ujal vedení, neboť Nelson Piquet skončil se ztrátou 5 kol jako dvanáctý klasifikovaný. Bod za nejrychlejší kolo obdržel do celkového hodnocení di Grassi z týmu Durango.
Foto: www.gp2series.com
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.