Mladý Marco kráčí ve stopách svého dědečka Maria a otce Michaela. Zástupce třetí generace obdržel za výsledek v kvalifikaci Indy 500 cenu nejrychlejšího nováčka
Tuto cenu si odnesl také jeho dědeček Mario Andretti v roce 1965, Michael Andretti byl nejrychlejším nováčkem roku 1984. „Hodně to pro mne znamená, protože všichni členové mé rodiny tuto cenu získali,“ hovořil Marco. „Chci si také odnést cenu za nejlepšího nováčka roku.“ Ovšem cíle devatenáctiletého Marca jsou ještě vyšší: „Samozřejmě chci závod vyhrát.“
Trojnásobný vítěz Indy 500 Johnny Rutherford, Andrettimu pogratuloval a dodal, že jablko nepadlo daleko od stromu. Také očekává celkovou úspěšnost nováčků, kteří v kvalifikaci ukázali svůj potenciál.
„Vedli si dobře a dostali se do závodu, to už o něčem svědčí. Nyní je čas, aby ukázali, co dovedou,“ prorokoval Rutherford.
Marco Andretti již v letošním ročníku Indy 500 získal řadu cen, včetně šeku na 5 000 dolarů.
foto: Andretti Green Racing
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?