Homestead - 3.tréning: Záverečný tréning pred kvalifikáciou sa na najlepšie miesto v tabuľke výsledkov zapísal Helio Castroneves.
Príprava na prvé preteky v Sezóne na okruhu Homestead-Miami Speedway vrcholí a najbližšie nás čaká boj o postavenie na štarte. V poslednom tréningu sa Castronevesovi podarilo o 0.0123 sekundy prekonať svojho tímového kolegu Sama Hornisha.
Veľký rozdiel vo výkone bol zaznamenaný v tíme Vision Racing, kde medzi Dixonom a Carpenterom vznikla priepastná medzera v podobe až trinástich miest, aj keď to v skutočnosti znamená vo výslednom čase rozdiel iba niečo cez dve desatiny sekundy. Favorit víkendu a obhájca titulu Wheldon sa takisto neblisol dobrým umiestnením, keď skončil na deviatom mieste. Vitor Meira sa trápi v priebehu celého víkendu a po včerajšej havárii mu jazdou na náhradnom aute patrí až predposledná priečka.
Foto: IndyCar Media
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?