Defekt pripravil Tomáša o pódium a v hlavných pretekoch bol po nepodarenom štarte diskvalifikovaný.
Šprint sľuboval českému tímu skvelú pozíciu, keď krátko po štarte získal Tomáš Enge tretie miesto zo šiesteho štartovného. Takmer pred koncom pretekov doplatil na nečistoty na trati, ktoré spôsobili na aute defekt a s tým ledva preťal cieľovú pásku na piatej pozícii.
Štart do hlavných pretekov bol ďaleko viac smutnejší. Engemu na rošte zhasol motor. Traťoví komisári odtlačili auto k pitlane, kde ho mechanici naštartovali a auto mohlo pokračovať v pretekoch so stratou. Krátko na to komisári posúdili naštartovanie mimo boxov za priestupok, ktorý znamenal diskvalifikáciu.
Tomáš EngeDnes sme stratili dobrú príležitosť, takže nie je prekvapením, že sme veľmi sklamaní. Šprint prebiehal až do posledného kola dobre. Celý čas som tlačil na Verstappena a dúfal som, že urobí chybu. Tú nakoniec urobil, ale bohužiaľ som už mal v tom čase defekt, ktoré spôsobil prejazd cez pozostatky čínskeho auta. Úprimne povedané, nechápem, prečo nebolo na trať poslané Safety Car, keď bolo čínske auto na nebezpečnom mieste a navyše do neho hneď narazilo ďalšie auto. Hlavné preteky v podstate skončili so zhasnutými svetlami. Mal som trochu nižšie otáčky a motor zhasol.
Antonín Charouz - manažér českého tímuDnes sme mali v oboch pretekoch skončiť na stupňoch víťazov, ale šťastie dnes nebolo na našej strane. Naše auto bolo rýchle, ale defekt nás pripravil minimálne o tretie miesto. Myslím, že po havárii čínskeho auta malo ihneď výjsť Safety Car, pretože okolo neho bolo na trati veľa trosiek. Po štarte hlavných pretekov to bolo ešte horšie, pretože Tomášovi zhasol motor. Motoršport je niekedy náročný, ale aspoň sme rýchli.
Zdroj+Foto: BPA sport marketing, a.s.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?