Po dlhšej prestávke okrem iného spôsobenej aj smrťou Sheikha Maktouma, pokračuje seriál v Južnej Afrike.
Zimný seriál v nedeľu pokračuje svojim prvým podujatím v roku 2006. Pred dneštným prvým oficiálnym tréningom bola oznámená jazdecká zostava u všetkých tímov. V štartovom poli bude počas víkendu absencia Japonského tímu z dôvodu neuvoľnena japonského pilota Hayanari Shimodu na tieto preteky.
K neprehliadnuteľnej zmene dochádza v pozícii tímovej jednotky pre najbližšie preteky v talianskom tíme, kde stálicu Toccacela nahradí jeho krajan Massimiliano Busnelli.
Durban - Južná Afrika - nominovaní jazdci:
A1 TímJazdec 1Jazdec 2AustráliaChristian JonesWill DavisonRakúskoMathias Lauda BrazíliaNelson Piquet Jr KanadaSean McIntosh ČínaTengyi Jiang Česká republikaTomas Enge FrancúzskoAlexandre PrematNicholas LapierreNemeckoTimo Scheider Veľká BritániaRobbie Kerr IndiaArmaan Ebrahim IndonéziaAnanda Mikola ÍrskoRalph FirmanMichael DevaneyTalianskoMassimiliano BusnelliEnrico ToccaceloLibanonBasil Shaaban MalajziaAlex Yoong MexikoDavid Martinez HolandskoJos VerstappenJeroen BleekemolenNový ZélandMatt Halliday PakistanAdam Khan PortugalskoAlvaro Parente Južná AfrikaStephen SimpsonGavin CronjeŠvajčiarskoNeel Jani USAPhil Giebler
Foto: Sutton Motorsport Images
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?