Průmyslová výroba klade vysoké nároky na bezpečnost i logistiku

AutoRoad.cz, 9. srpna 2019, 11:37 Google+

Cesta průmyslových výrobků od výrobce k zákazníkům je zpravidla velmi spletitá. Ať už se jedná o výrobu polotovarů nebo hotových výrobků. Průmyslová výroba klade vysoké nároky na všechny články řetězce. Jsou to jak nároky na dodržování přísných výrobních norem, tak norem zajišťujících bezpečnost práce a pracovní podmínky odpovídající všem standardům. (PR článek)

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Průmyslová výroba klade vysoké nároky na bezpečnost i logistiku

Průmyslová výroba klade vysoké nároky na bezpečnost i logistiku | foto: Toyota

Sdílejte článek

Na konci výrobního procesu je neméně komplikovaná expediční logistika, kdy musejí být veškeré součástky, díly či hotové výrobky dodány k dalšímu zpracování nebo do distribučních kanálů v pravý čas v požadovaném množství. Celý tento proces je složitý i působivý zároveň. Pro firmy je to neustálý boj s náklady a tlak na efektivitu všech výrobních procesů.

Bezpečné pracovní podmínky

Jedním ze základních předpokladů pro průmyslovou výrobu, je obyčejné světlo. Také samotné osvětlení totiž musí ve výrobních prostorách splňovat přísná kritéria, aby mohla výrobní linka vůbec běžet a výroba byla považována za bezpečnou pro všechny zaměstnance. Proto je správné osvětlení výrobních hal velmi důležité, stejně jako je důležité třeba osvětlení prodejen v koncovém článku řetězce, tedy v obchodní prodejní síti. Zatímco ve výrobě zajišťuje dostatek světla hlavně bezpečnost, tak v prodeji je to správné nasvětlení výrobků, které usnadní jejich prodej. V současnosti se přitom klade důraz zejména na:

  • Úsporu energií
  • Kvalitu osvětlení

Ve výrobních prostorách je velmi důležitý nejen dostatek světla jako takový, ale také jeho kvalita. Proto se v současnosti upřednostňuje použití LED osvětlení, které jde ruku v ruce s požadavkem na úspornost. Uspořit lze s tímto výrazným světlem až polovinu nákladů na osvětlení. Z hlediska bezpečnosti jsou také důležité ochranné pracovní pomůcky, jako jsou třeba kvalitní pracovní rukavice, pracovní oděvy, pracovní obuv, ochrana hlavy a další pomůcky, které musí zaměstnanci v průmyslové výrobě povinně používat. Bezpečnost práce je zkrátka prioritou číslo jedna.

Dokonalé technické zázemí

V průmyslu je potřeba mít také dokonalý přehled o přesném počtu výrobků či materiálu. Je potřeba jej rychle stanovit nejen v samotném výrobním procesu, ale také při inventurách. K tomu slouží přesné počítací váhy. Své využití ale mají také další produkty tohoto typu, jako jsou:

  • Plošinové váhy
  • Paletové váhy

Oba druhy se uplatní třeba při expedici výrobků, která je počátečním článkem celého logistického expedičního procesu. V expedici se hojně využívají také manipulační pracovní plošiny, které se uplatní všude tam, kde je potřeba manipulovat s břemeny atypických rozměrů a tvarů. Přestože jsou vysoce užitečné, mají jednoduchou konstrukci, a tudíž nízkou cenu, na což průmysl slyší.

Doprava zboží na místo určení

Na předchozích řádcích jme hovořili o procesu expedice z výrobní haly, která je nevyhnutelně zakončena samotnou dopravou zboží nebo polotovarů. Taková doprava je nejčastěji realizována nákladními vozidly. Nemusí se jednat o vlastní vozový park dané výrobní firmy, protože mezinárodní přeprava zboží je dnes doménou řady dopravních společností, které nabízejí své komplexní služby na vysoké úrovni. Ne vždy si totiž můžeme vystačit pouze s kamionem.

Spolupráce je klíčem k úspěchu

Právě při mezistátní přepravě, která může sahat až mezi kontinenty, je zapotřebí využít dalších dopravních prostředků, jejichž vlastnění by pro samotnou výrobní firmu bylo nemyslitelné. Jedná se zejména o dopravu leteckou nebo lodní, ať už po řece nebo po moři. Průmysl se zkrátka neobejde bez spolupráce mezi jednotlivými články soukolí, které v ideálním případě funguje jako dobře namazaný stroj. Jen tak je možné uspokojit potřeby zákazníků po celém světě.

Vytisknout

Diskuze: Průmyslová výroba klade vysoké nároky na bezpečnost i logistiku

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Škoda Superb Combi IV

TEST Škoda Superb IV 2,0 TDI 110 kW L&K – nový manažerský ideál přijíždí!

subaru brz

TEST Subaru BRZ Limited AT – je lepší volbou automat či manuál?

EcoWheel Squer mini

TEST EcoWheel Squer mini – celoroční alternativa ke skútru, která zaparkuje všude

Subaru Crosstrek

TEST Subaru Crosstrek e-BOXER Executive – sen každého chalupáře či správce lesů?

Amarok

TEST Volkswagen Amarok Aventura – lepší i levnější, než první generace, bravo!

Subaru Forester

OFF ROAD TEST: Subaru Forester – jak zvládá náročný terén ?

Peugeot 508

TEST Peugeot 508 GT Plug-in Hybrid 225 – jeden z nejlepších liftbacků na trhu?

Cupra Formentor VZ

TEST: Cupra Formentor VZ 2.0 TSI 310k – sportovní SUV, které dá stovku pod 5 vteřin

Ilustrační foto

Zelená karta v mobilu. Vystačíte s ní v zahraničí?

citroën berlingo

Akční ceny u nového Citroënu Berlingo - je k mání s benzínem, dieselem i elektromotorem

volkswagen caddy

TEST Volkswagen Caddy 2.0 TDI Life – rodinný univerzál s kompromisy

Citroen C4 X

TEST: Citroen C4 X 1.5 BlueHDI 130 Shine – moderně vypadající retro za skvělou cenu

For Caravan

Na karavany a lodě? Již tento víkend v PVA EXPO PRAHA

reklama

Doporučujeme

Děti je žádoucí při jízdě v autě zabavit. Elektronika však není nejlepším řešením...

Jak děti ničí maminky za volantem? Některé si poradit umí

Čtěte dále

Nejčtenější články

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud