Skupina PSA oficiálně potvrdila zřízení svého severoamerického sídla v Atlantě v okrese Fulton County ve státě Georgia. Provoz bude zahájen v únoru 2018. Byla již zřízena skupina, která připravuje strategii a zajišťuje její provádění. Rozhodnutí o volbě sídla v Atlantě je výsledkem několikaměsíční práce na národní úrovni s cílem najít nejlepší rovnováhu mezi ekonomickým prostředím, odbornými kompetencemi a kvalitou života.
„Jsme velice rádi, že si skupina PSA – druhý největší evropský výrobce automobilů a jeden z nejlepších poskytovatelů mobility na světě – zvolila pro své nové severoamerické sídlo Atlantu,“ prohlásil guvernér Deal po své návštěvě Francie na konci roku 2017. „Skupina PSA dále navyšuje počet výrobců automobilů a dodavatelů, kteří působí zde ve státě Georgia, což je velkým vítězstvím pro náš stát a novým důkazem atraktivity našeho ekonomického prostředí a našich infrastruktur.“
„Posoudili jsme všechny aspekty Atlanty a dospěli jsme k závěru, že je to pro nás nejvhodnější místo," potvrdil Larry Dominique, ředitel severoamerického týmu. „I když při našem rozhodování sehrálo důležitou roli celkové pracovní prostředí, životní úroveň a univerzitní systém, určující pro volbu Atlanty jako nejvhodnějšího místa byly naše potřeby z hlediska technologií, inovací spojených s mobilitou a automobilové kultury.“
Skupina PSA oznámila v dubnu 2016 svůj návrat na americký trh, kam přichází s projektem rozděleným do 3 etap, jak již bylo oznámeno ve strategickém plánu Push to Pass: spuštění služeb v oblasti mobility, poté služeb v oblasti mobility s vozy skupiny a nakonec prodej vlastních vozů. První etapu zahájila platforma shromažďující služby mobility nazvaná Free2Move v říjnu 2017 v Seattlu a brzy bude spuštěna i v jiných městech v USA. Tato aplikace umožňuje uživatelům vybrat si z široké škály služeb mobility a sdíleným způsobem využívat auto, skútr nebo kolo.
„Stát Georgia se nachází v epicentru automobilového průmyslu v Severní Americe; s velkou radostí zde vítáme skupinu PSA,“ uvedl Pat Wilson, komisař GDEcD (ministerstvo pro ekonomický rozvoj státu Georgia). „Když jsme před pár týdny navštívili společně s guvernérem Dealem skupinu PSA v Paříži, ihned jsme si uvědomili, že skupina PSA bude pro naše automobilové společenství velkým přínosem.“
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.