Pokud se ptáte, co tedy hodlá Geely svým zákazníkům nabídnout, tak jsou to hybridy, plug-in hybridy a elektromobily. Ty budou navíc postaveny pouze kolem dvou platforem, PE a FE, a jedné architektury CMA, čímž se povede výrazně zredukovat vývojové náklady. Tato redukce bude dokonce tak dramatická, že Číňané slibují vyrovnání cen dnešních modelů se spalovacím motorem a budoucích plug-in hybridů.
Na základě Compact Modular Architecture (zkráceně CMA), kterou aktuálně vyvíjí čínské technologické centrum v Göteborgu, bude postaven plug-in hybrid s přeplňovanou zážehovou patnáctistovkou, sedmistupňovým dvouspojkovým automatem a průměrnou spotřebou 2 l/100 km. Tato hodnota se v roce 2019 sníží na 1,8 l/100 km a o rok později dokonce jen na 1,5 l/100 km. Pokud jde o elektromobily, tam první vlaštovky v podobě modelů pro třídu těch nejmenších vozů uvidíme již v příštím roce.
Vedle segmentu ekologických aut chce Geely bodovat rovněž v produkci lehkých materiálů a multimediálních systémů. Nemalé prostředky budou vynaloženy také na vývoj vodíkových a kovových palivových článků.
Současnou vlajkovou lodí Blue Geely Initiative je 4631 mm dlouhý, 1789 mm široký a 1495 mm vysoký sedan Emgrand EV s rozvorem náprav 2650 mm. Pod jeho kapotou najdeme elektromotor o výkonu 129 koní s točivým momentem 250 Nm, který v kombinaci s bateriemi o kapacitě 44,8 kWh stačí na dojezd 330 kilometrů při konstantních 60 km/h, respektive 253 kilometrů při vyšších rychlostech. Z domácí sítě se sedan nabije za 14 hodin, rychlonabíječka tuto dobu zkrátí na 48 minut.
Řidič může volit z jízdních režimů Eco, Eco+ a Sports, přičemž v posledním se zrychlí odezva plynového pedálu a přístroje se místo modré podbarví oranžovou. Součástí výbavy je rovněž multimediální systém s rozhraním G-Netlnk, přes nějž je obrazovka mobilního telefonu promítána na displej infotainmentu. Z bezpečnostních prvků nechybí regenerativní brzdění, kontrola dynamiky, elektronická parkovací brzda nebo elektronický posilovač řízení.