Volkswagen připravil pro své zákazníky atraktivní výprodej skladových vozů. Do nabídky je zařazena většina modelů z široké produktové řady osobních vozů. Výše zvýhodnění se odvíjí od zvoleného modelu a motoru i způsobu financování. Další významný bonus je poskytován při výkupu ojetého vozu na protiúčet a ušetřit se dá i na servisu.
„S rozvolňováním koronavirových opatření a obnovou výroby nabízíme našim zákazníkům jedinečnou možnost, jak usednout za volant nového vozu Volkswagen bez čekací lhůty a za mimořádně výhodných podmínek,“ říká Jiří Štoček, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „V bleskovém výprodeji skladových vozů nabízíme většinu našich modelů. Maximální zvýhodnění přitom sahá od 95 080 Kč u nového Golfu až po 344 920 Kč u naší vlajkové lodi, modelu Touareg.“
Do akčního výprodeje skladových vozů jsou zařazeny nejpopulárnější klasické modely a SUV značky Volkswagen. Na pořízení nového Golfu lze ušetřit až 95 080 Kč, u modelů Passat a Passat Variant dokonce až 160 480 Kč. Zájemci o SUV naleznou ve skladových zásobách modely T-Roc (zvýhodnění až 114 380 Kč), Tiguan (až 127 680 Kč), Tiguan Allspace (až 137 680 Kč) a Touareg (až 344 920 Kč). Variabilitu a vnitřní prostor kompaktního rodinného MPV Touran lze získat až o 137 280 Kč výhodněji.
Celkové zvýhodnění se obvykle skládá z cenového zvýhodnění, bonusu za výkup použitého vozu na protiúčet (k tomu je navíc zdarma poskytována prodloužená záruka na 4 roky/80 000 km) a akční nabídky „Povinné ručení za 1 Kč měsíčně po dobu financování“ platné pro většinu skladových modelů, které si zákazníci pořídí na úvěr nebo operativní leasing poskytovaný společností Volkswagen Financial Services. Místo „Povinného ručení za 1 Kč měsíčně“ si lze při financování úvěrem zvolit servisní balíček v různých hodnotách dle daného modelu, přičemž sleva na servis může dosáhnout až 40 000 Kč.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?
Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.
Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).
Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?
Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.
BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.
Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.
Čínský výrobce Zeekr, vlastněný koncernem Geely, odhalil ceny a specifikace nového elektrického SUV Zeekr 7X pro Austrálii i Evropu. Prémiově laděný elektromobil, který vznikl pod taktovkou evropských vývojářů, míří přímo proti Tesle Model Y, Audi Q6 e-tron či BMW iX3. S dojezdem až 870 km, extrémně rychlým nabíjením a výbavou srovnatelnou s luxusní třídou může výrazně zamíchat kartami v segmentu.
Francouzská značka Alpine oficiálně představila svůj první elektrický crossover. Novinka s označením A390 navazuje na loňský koncept a zaujme nejen ostře řezaným designem, ale především technikou: pod kapotou má tři elektromotory, až 470 koní a baterii s kapacitou 89 kWh. Do prodeje půjde koncem roku.