I když se to na první pohled nemusí zdát, propojení těchto dvou světů je celkem výrazné. Jedna oblast čerpá z té druhé a naopak. Pokud vám to na první pohled nepřijde, podívejte se společně s námi na několik jasných příkladů, které to jenom potvrzují.
Když potřebujete ve svém automobilu převézt něco většího a objemnějšího, neobejdete se bez přídavného vleku. Ten dnes existuje v celé řadě různých variant. A to třeba v té brzděné, nebo také nebrzděné. Když se podíváme do oblasti průmyslu a výroby, i zde je podobný pomocník k dispozici. U velkého a těžkého nákladu oceníte manipulační vozíky, které jsou dnes v podstatě nezbytnou součástí většiny závodů, které existují. Mohou být spojeny s manipulační technikou, stejně jako mohou být tlačeny ručně.
Varianty pohonůI toto je oblast, která má mnoho společného. A i tady samozřejmě musíme zůstat u automobilů. Co je ohání, to je více než jasné. je to motor. V segmentu automobilismu dnes jasně dominují především tři věci. A to jsou motory:
Benzinové Naftové ElektrickéJejich úkolem je zajistit, aby byl s minimální spotřebou zajištěn co největší možný výkon. A to je směr, který najdete i v oblasti průmyslu. I tady firmy dodávají pohony, které musí dané kritérium splňovat. Hlavně s vyžitím celé řady různých převodů lze docílit požadovaného výsledku. Laicky řečeno schopnosti nabídnout adekvátní výkon, třeba v souvislosti se zdvihem.
Neustálý vývojPodívejte se, s čím se jezdilo před 15 lety a s jakými vozy se jezdí dnes. Vše se výrazně posouvá kupředu. A to s ohledem na levnou výrobu, ale i bezpečnost, nebo lepší výsledné vlastnosti. A mluvíme jak o základní konstrukci vozu, tak i o dalších jeho nedílných součástech. Třeba v oblasti pneumatik, které jsou výrazně jinde, než tomu bylo dříve.
A podobné vývoje se dnes týkají také průmyslové oblasti, kde se vše neustále zlepšuje a stále se inovuje s cílem dosáhnout vysoké efektivity. Když se budeme držet našeho příkladu, není problém pořídit vhodná průmyslová kolečka s ohledem na konkrétní použití, ale i s ohledem na nutné vlastnosti, které mají mít. Třeba pokud jde o materiály, ale také jejich kvalitu a celkovou životnost.
Co nejlevnější opravyPokud se vám rozbije automobil, je celkem jasné, že musíte do servisu. Zde zaplatíte nejenom za práci, ale také za náhradní díly. Trendem je dnes používat buď náhradní díly označené jako neoriginální, nebo se vydat cestou takzvaných repasovaných. Do této kategorie spadá také možná údržba s vozem spojená. Pokud máte naftový motor, potřebujete repas DPF. Díky tomu získá zpět svou funkčnost, a to bez nutnosti kupovat filtr nový, který by byl několikrát dražší.
A podobně je to i v oblasti průmyslu. Vzhledem k ceně strojů a náhradních dílů se i tady častěji hovoří o využití dílů, které jsou označovány jako repasované. Proč? Mají mnoho výhod. My se společně podíváme na trojici hlavních kladů, a to:
Příznivá cena Jistota funkčnosti Záruka Alternativní cestyPokud by se nehledaly možné alternativní cesty, tak se v průmyslu ještě dost možná používá pára. A místo vozidel bychom jezdily v povozech, které jsou tažené koňmi. I v daném segmentu je možné vidět mnoho společného. A to v souvislosti a faktem, že mnoho vozů dnes potřebuje jednu věc. Jejich majitelé musí využívat nabíječku autobaterií, a to hlavně k tomu, aby měli energii pro jízdu. Máme na mysli alternativní pohon v podobě elektřiny. Ten už není něčím samozřejmým jenom u aut, ale dostává se i do oblastí průmyslu, do oblastí výroby a podobných segmentů. I toto jasně ukazuje na fakt, nakolik mohou být dané oblasti propojené. A také to ukazuje na fakt, že elektřina určitě bude mít v oblasti jízdy autem své místo. I když to zatím nevypadá úplně ideálně.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?