Jako novinka byla aktuálně rozšířena záruka na baterii pohonu modelu Outlander PHEV. Je to další z kroků výrobce, který má za cíl nejen zvýšení časové hodnoty samotného vozidla, ale zároveň přináší další důkaz o kvalitě a spolehlivosti zdroje elektrické energie, která je pro pohon vozu zásadní.
Rozšířená záruka nově zaručuje, že si baterie pohonu v průběhu prvních 8 let provozu, nebo do ujetí 160 000 km udrží minimálně 70% své kapacity.V opačném případě bude baterie zákazníkovi zdarma opravena nebo vyměněna.
Zákazník tak získává další jistotu, že se nemusí obávat rychlého opotřebení baterie častým nabíjením, případně její finančně nákladné výměny.
Původní záruka kryla pouze závady trakční baterie a jejího vnitřního příslušenství, nikoli její opotřebení neboli snížení její kapacity v průběhu záruční doby. Navíc záruka na funkčnost a kapacitu baterie je v případě prodeje ojetého vozidla přenosná i na dalšího nového zákazníka.
Mitsubishi Outlander PHEV – hlavní charakteristika
Konstrukce vozu umožňuje použití pohonu 4WD se 2 elektromotory bez použití podélné spojovací hnací hřídele (kardanu) 2 elektromotory (výkon 2x 60 kW) každý pohání jednu nápravu Benzinový motor 2L MIVEC 4B11 (výkon 89 kW) Generátor poháněný spalovacím motorem (výkon 70 kW) Baterie pohonu (12 kWh), Lithium-ion Unikátní řešení hybridního modelu s full time 4WD (S-AWC) 5 místné SUV Plnohodnotný zavazadlový prostor Vysoká variabilita interiéru Možnost tažení přívěsu až 1500 kgMitsubishi Outlander PHEV je nyní v nabídce také v limitované edici „100 LET“ a to za zvýhodněnou cenu 1 079 900 Kč.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.