Nejvíce změn se s přechodem na modelový rok 2017 událo v cenících Fabie a Octavie, které jsme rozebrali v samostatných článcích. S výjimkou Citiga ale Škoda věnovala svou péči i dalším třem modelům.
Všechny verze Škody Rapid šly s cenovkou nahoru o tisíc korun, to znamená, že liftback s výbavou Active a přeplňovanou dvanáctistovkou stojí minimálně 314 900 korun, hatchback ve stejné specifikaci přijde na 308 900 korun. Nabídka jednotlivých linií, včetně Fresh, Monte Carlo a ScoutLine, se nezměnila. Zajímavou novinkou je možnost přikoupit si za 12 300 korun čalounění v kombinaci látky a kůže, přičemž tak můžete učinit v kombinaci s výbavou Style nebo ScoutLine. Od druhé výbavy Ambition je možné sáhnout po parkovací kameře s ostřikovačem za 7000 korun, pokud zvolíte tempomat, dostanete spolu s ním i omezovač rychlosti. Kompletní ceník liftbacku s dalšími drobnými změnami naleznete zde, hatchback potom zde.
Vlajková loď okřídleného šípu, Superb, je v obou karosářských variantách dražší o tisícovku, to znamená základní cenu 615 900 korun, respektive 645 900 korun. Už v základu ale dostanete elektricky sklopná a vyhřívaná zpětná zrcátka a vnitřní zpětné zrcátko s automatickým stmíváním. Naopak pokud pryč je možnost připlatit si u základní výbavy Active za mlhovky a bi-xenony. Vítanou změnou je osmipalcová obrazovka (dříve 6,5 palce) multimediálních systémů Bolero a Amundsen. První přijde v základu na 7100 korun a od druhého stupně je standardem, Amundsen, včetně navigace, stojí od druhého stupně 9000 korun a v základu ho má až Laurin & Klement. Stejně jako do Octavie proniklo i do Superbu bezdrátové nabíjení, a to za 9100 korun pro základní a 6100 korun pro všechny ostatní výbavové stupně. Kompletní ceník naleznete zde.
Yeti je i nadále k dispozici ve více silničním provedení a naopak více terénním s označením Outdoor. A právě té se týká největší množství změn. Vůbec poprvé je možné Outdoor kombinovat se základní výbavou Active, čímž klesla základní cena na 404 900 korun. Zároveň se rozšířila paleta pohonných jednotek, takže drsnější verzi koupíte s 1.2 TSI (110 koní), 1.4 TSI (125 nebo 150 koní) a 2.0 TDI (110 nebo 150 koní). Všechny tří benzínové motory lze kombinovat s dvouspojkovým automatem DSG, nejsilnější pak má standardně pohon všech kol. Slabší naftový dvoulitr má čtyřkolku za příplatek, silnější ve standardu a za příplatek DSG. Spolu s příchodem základní výbavy klesla také cena některých vyšších linií. „Městský“ Yeti je ve všech verzích, kromě limitované Fresh, dražší o pět tisíc korun (minimálně 384 900 korun). Až na základní Yeti Active mají všechny varianty v základu mlhovky, příplatek za elektricky ovládané sedadlo řidiče už ale není spojen s elektricky sklopitelnými zrcátky. Kompletní ceník naleznete zde.
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?
Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.
Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).
Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?
Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.
BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.