Britská automobilka vyrobila ve své továrně v Číně první vůz a je jím Range Rover Evoque. Jedná se o první vůz Jaguar Land Rover, který byl vyroben mimo Velkou Británii.
Před dvěma lety navázal Jaguar Land Rover spojenectví s čínským výrobcem Chery. Společně založili nový výrobní závod v Číně, kde minulý týden vyrobili první vůz – Land Rover Range Rover Evoque.
Čína se stala největším trhem pro britského výrobce. Loni zde bylo prodáno více jak 100.000 vozů. Nový výrobní závod bude produkovat automobily výhradně pro čínský trh. Do roku 2016 by měly být v závodě vyráběny tři modely a celková produkce má dosahovat 130.000 kusů za rok.
Výrobní závod je umístěn oblasti ekonomického rozvoje Changshu, severně od Šanghaje. K továrně v budoucnu přibude dílna na hliníkové díly a továrna na motory. Další informace ohledně plánů v Číně oznámí Jaguar Land Rover příští měsíc na Guangzhou Auto Show.
ně﷽﷽﷽﷽﷽﷽﷽bní závod bude produkoodukce má dosahovat 130.000 kusů za rok.ě více jak 100.000 vozů. Nový výrobní závod bude produko
Zdroj: motorauthority.com
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.