Víte, kdy je ten správný čas připravit svoje auto na zimu? Na jaké značky si dát pozor při výběru nových zimních pneumatik? A jak se vyhnout návalu v pneuservisech, do kterých všichni zamířili až na poslední chvíli? Poradíme Vám.
1. Neotálejte, zima přijde nečekaně brzyNezvykle teplý říjen sváděl mnohé k odsunutí výměny letních pneumatik za zimní na poslední chvíli před zákonem stanoveným 1. listopadem. Jenže příroda se letos rozhodla předběhnout zákony – první sněhové přeháňky máme očekávat už během posledního říjnového víkendu. Ranní teploty klesnou až k -5°C, zatímco odpolední mají vystoupat nejvýše k 6°C, takže se můžeme těšit na sníh, sněhovou břečku i namrzající vozovku. Vyrazit v takovýchto podmínkách na silnice ve voze s letním obutím je takřka sebevražda.
2. Vybírejte podle testů ADACZákladem jsou samozřejmě kvalitní zimní pneumatiky. Jenže jak zjistíme, že se jedná o skutečně kvalitní výrobek? Velkým pomocníkem nám v tomto mohou být každoroční nekompromisní testy německého automobilového klubu ADAC, kterým se letos ve 3 kategoriích – malá auta, vozy nižší střední a střední třídy a kompaktní SUV – podařilo odhalit hned 5 nebezpečných z celkem 37 testovaných pneumatik. Není překvapením, že tyto produkty pocházely převážně od čínských výrobců.
Patříte mezi řidiče, kteří chtějí pro svůj vůz jen to nejlepší obutí? Tak to vás určitě budou zajímat vítězové testu! V prvních dvou kategoriích se o vedoucí posty podělily pneumatiky Michelin Alpin A4 a Continental ContiWinterContact TS 800, resp. TS 850, zatímco pro kompaktní SUV byla jako nejlepší doporučena Bridgestone Blizzak LM-80, těsně následovaná Dunlop SP Winter Sport 4D.Vyrážíte na silnice méně často, ale chcete bezpečné zimní pneumatiky? Hledáte nejlepší poměr cena/výkon? Věnujte pozornost českým Barum Polaris 3, které letos obsadily dokonce skvělé 4. místo. Zabodovaly také Sava Eskimo S3+ nebo o něco dražší Nokian WR D3. Naopak naprosto propadly pneumatiky značek Sailun, Syron, Premiorri a Effiplus.
3. Předejděte frontám, nakupte na internetuProč mařit svůj čas čekáním v nekonečných frontách před servisy a prodejnami pneumatik, když můžete vše vyřešit z pohodlí domova? Využijte třeba www.pneu-kvalitne.cz, které nabízí široké spektrum kvalitních zimních pneumatik s dodáním do 24 hodin po celém Česku i Slovensku, po Brně dokonce expresně. A nejen to – pokud si objednáte nové pneumatiky i s plechovými či elektronovými disky, můžete využít služby kompletace, takže do front k pneuservisům nebudete vůbec muset zavítat. Díky tomu můžete svůj vůz v klidu přezout ještě před víkendem a ušetřit si zbytečné starosti s počasím, čekáním i zákony.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.