Značka Morgan je známou britskou klasikou určenou pro fajnšmekry. Momentálně bude možné tyto vozy objednat i v Čechách.
O založení zastoupení Morganu se zasloužil Jan Zvelebil, sídlo jeho společnosti byste našli v Dolních Břežanech u Prahy. V nabídce figurují 3 modelové řady, nová tříkolka 3Wheeler, klasická řada Roadster, 4/4 a Plus 4 a vrcholná moderna Aero. Na příští rok chystá firma novinku, šestiválcové kupé Eva GT. Vozy jsou v duchu tradice stavěny s velkým využitím hliníku a dřeva.
Dealerství bylo zbudováno v domáckém prostředí. Automobilka má 102 letou historii, do roku 1948 měla i své zastoupení v Praze, takže se jedná o návrat do Čech po 63 letech. Na tříkolku má výrobce již 500 objednávek. Ceny Morganů začínají u tříkolky na 730 tisíci Kč, modely klasické řady 4 startují na 970 tisíci Kč. Nepůjde o žádnou masovku, ale své příznivce si značka nachází po celém světě.
V loňském roce jsme si do testu vzali hned několik lehce ojetých SUV z prémiového segmentu. Začalo to s Audi Q5, BMW X3 a minulý týden jsme přidali do party Volvo XC60. Vyzkoušeli jsme i aktuální generaci Lexusu NX. Bylo tedy na čase sáhnout také po Mercedesu GLC a zjistit, kdo je skutečným králem této třídy.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.