Renault snižuje ceny pro model Fluence o 10 tisíc Kč. Základní provedení nyní pořídíte za 289.900 Kč.Pokud využijete financování od Renault Finance odečtou vám ještě u dealera 40 tisíc Kč.
Sedan Fluence je k mání se čtyřmi motory - 1,6 16V (110 koní), 2,0 16V (140 koní) a s diesely 1,5 dCi (90 a 110 koní). Ty jsou v nabídce se čtyřmi stupni výbavy - Confort, Advantage, Exception a Privilege. Jako výchozí model je v nabídce benzinová šestnáctistovka ve výbavě Confort, ti co upřednostňují naftu dají přednost slabšímu diesel ve výbavě Confort od 334.900 Kč. Kompletní ceník je k dispozici ZDE.
Výbava není rozhodně chudá, základní Confort obsahuje výškově stavitelná přední sedadla a volant, 6 airbagů, ESP, manuální klimatizaci, centrální zamykání, palubní počítač, tempomat, elektrické stahování předních a zadních oken v elektrice, rádio s podporou MP3.
Zcela nová výbava Advantage nabídne navíc automatickou klimatizaci, vnější zrcátka v odstínu karoserie, šestnáctipalcová litá kola, volant v kůži a dešťový a světelný senzor.
Stupeň výbavy Exception přidává elektricky nastavitelná a sklopná zpětná zrcátka a chromované kliky dveří. Vrcholná verze Privilege je v základu vybavena navigací Tom Tom a stmívání vnitřního zrcátka.
V návaznosti na stupeň výbavy lze doobjednat xenonové světlomety, kožené čalounění nebo přípojku pro USB. Při financování Renault Finance dostanete jako bunus záruku na 5 let nebo na 100 tisíc kilometrů.
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.