Kromě toho, že se studenti seznámí s moderní výrobou TPCA vycházející z výrobního systému Toyoty, mají možnost podílet se na řešení konkrétních problémů na pracovišti. „Naším cílem je přispět k jejich odbornému rozvoji jak prakticky, tak i v oblasti teorie. Na závěr studenti prezentují své práce před vedením firmy i školy,“ říká Vadim Petrov, ředitel lidských zdrojů v TPCA.
Tento týden dva studenti představili vedení automobilky výsledky své práce. První úspěšně absolvoval svou stáž v oddělení Řízení výroby, druhý obhajoval diplomovou práci na téma „Implementace obrušovaček svářecích hrotů automatické linky svařovny".
Studenti pozitivně hodnotí také fakt, že stáž v TPCA je ohodnocena. Automobilka se stážistou uzavírá pracovní poměr nebo dohodou o pracovní činnosti. Stážista projde standardním vstupním školením a absolvuje i unikátní školení vycházející z know-how mateřských společností. Další výhodou je, že automobilka sama nabízí témata diplomových prací. Studenti vysokých škol konzultují své práce s odborníky z TPCA. Pro příští rok vypsala TPCA osmnáct témat. Jedním z nich je například „Použití alternativních zdrojů energie v TPCA“.
TPCA podporuje technické vzdělávání i finančně. V letošním ročníku grantového programu Partnerství pro Kolínsko rozdělila na projekty v regionu 2 250 000 korun. Jedním z podpořených projektů je například modernizace odborné učebny robotiky v SOŠ informatiky a spojů v Kolíně. Příspěvek získaly také VOŠ, SPŠ a Jazyková škola v Kutné Hoře a SPŠ strojírenská a Jazyková škola v Kolíně, obě na vybavení multimediální učebny.