Nejnovější zprávy o cenách akcií a dalších informacích z burzy, o kterých informovaly londýnské Financial Times, se musely ke čtenářům ze světa velkého byznysu dostat co nejrychleji. V kontinentální Evropě byl totiž o tyto noviny obrovský zájem. Distribuce novin čelila velkému problému kvůli poloze tiskárny ve Frankfurtu. Jak dostat noviny do všech velkých evropských měst přes noc? Například trasa Frankfurt - Řím dlouhá přes 1200 km trvá podle map Google více než 12 hodin. Pokud by tato trasa měla být překonána kamionem, noviny by se na pulty nedostaly včas.
Francouzská karosárna Pierra Tissiera měla velké zkušenosti s úpravou Citroënů DS a CX. Pro přepravu novin mezi evropskými městy byl stvořen speciální Citroën CX. Vůz byl prodloužen a dostal přídavnou nápravu pro zvýšení nosnosti. Vznikl tedy stroj schopný převážet tunu čerstvě vytištěných novin rychlostmi mnohdy přesahujícími legální limity.
Pro tuto práci bylo nutné najít vhodné řidiče. Ne každý by zvládl uřídit zbastlený Citroën plně naložený novinami s ještě schnoucím inkoustem rychlostí až 160 km/h. A to všechno v noci a za každého počasí. Řidiči nizozemské společnosti Hollander cestující na trase Amsterdam - Marseille nakládali noviny v 11 hodin v noci, na pultech v jižní Francii byly v 7 hodin ráno. Bavíme se o průměrné rychlosti asi 150 km/h! Poté přespali v nákladovém prostoru a vyrazili zpět. Toto se opakovalo třikrát týdně.
Dnes už jsou noviny zasílány elektronicky do tiskáren v blízkosti prodejních míst. Pokud si tedy někdy koupíte některé ze zahraničních novin, vzpomeňte si při jejich čtení na hrdiny z minulosti za volantem těchto šestikolových monster.