Hmotnost vlaku byla šedesátkrát větší než u samotného automobilu a k celé akci využil výrobce deset kilometrů dlouhý úsek železniční trati na severu Švýcarska. Za Discovery Sport zapojil trojici vagonů, jejichž hmotnost přesahovala 100 tun a odpovídá hmotnosti letounu Boeing 757.
Pokusu se účastnil Land Rover Discovery Sport s přeplňovaným vznětovým dvoulitrovým čtyřválcem Ingenium o výkonu 180 koní a točivém momentu 430 Nm. S ním byla spojena devítistupňová automatická převodovka a nezbytný pohon všech kol.
Celý pokus by ale zřejmě nevyšel. kdyby vozu chyběl propracovaný systém Terrain Response. Jeho funkcí je upravit odezvu auta podle povrchu, po kterém právě jede. K lepším dovednostem pak ještě přispívá systém All-Terrain Progress Control (ATPC), což je "terénní" tempomat, jenž umí udržovat konstatní rychlost mezi 2 až 30 km/h.
A jaké úpravy dotyčný Discovery dostal? No v podstatě se jednalo o sériový kus, vyjma výsuvných vodících kol pro jízdu na železničních tratích. Ty dodala společnost Aquarius Railroad Technologies. A jak si auto poradilo se soupravou vagonů o hmotnosti přes 100 tun? Podívejte se na video.