Pozor! Končí polopřevody, jak zabránit vyřazení vašeho vozu z registru?

Škoda Felicia | foto: Škoda Auto

Přesně 1. července budou z registru vozidel smazány všechny automobily, které jsou aktuálně v tzv. polopřevodu. Máme pro vás informace, jak výmazu z registru zabránit a ušetřit si tak zbytečné starosti a komplikace.

Jen pár dní zbývá všem, kdo mají svůj automobil v takzvaném polopřevodu, aby jej plně zaregistovali. Kdo tak neučiní do 30.6, následně jej úředníci nenávratně vyřadí z registru a z vašeho vozu se tak stane jen nepoužitelný kus plechu.

Dle aktuální statistiky se tento problém týká okolo 700 tisíc aut! K celé věci navíc Ministerstvo dopravy dodává, že z uvedeného počtu již kolem 500 tisíc vozidel dávno neexistuje a dalších 100 tisíc má prošlou STK. Pokud  tedy náhodu vlastníte auto v polopřevodu, pak jej od prvního července nebudete moci využívat ke své přepravě.

Co to je polopřevod?

Jedná se o stav, kdy je dotyčné vozidlo uvedeno v registru, ale přitom není znám jeho vlastník. Původní majitel jej již dříve odhlásil ale nový jej přitom ještě nepřihlásil. Tuto praktiku hojně využivaly některé autobazary a po oznámení, že se polopřevody ruší, se zvedla velká nevole právě z řad některých firem, které auta v polopřevodu "vlastní". U vozidel dočasně vyřazených z provozu (v depozitu), musíte do konce roku nahlásit, kde se daný vůz nachází a jak je případně využit, jinak taktéž dojde k jeho výmazu.

Poplatek za kompletní převod činí aktuálně 800 Kč, ovšem pokud se převod týká starších vozů s nezaplacenou ekologickou daní, pak hrozí, že při dokončení převodu jí budete muset zaplatit. Aktuální výše přitom v nejhorším případě činí až 10 tisíc korun.

A jak svůj vůz přihlásit?

Nutná je návštěva obecního úřadu s rozšířenou působností v místě vašeho bydliště. K převodu budete potřebovat občanský průkaz, technický průkaz od vozu, malý techničák, zelenou kartu od pojištění odpovědnosti za škodu, protokol o evidenční kontrole starší maximálně 10 pracovních dní a doklad o platné technické prohlídce.

 

Doporučit článek

Diskuze:

Počet příspěvků: 0 Přidejte vlastní názor…

Další zprávy