Legenda: Chrysler Viper

Na začátku byl sen postavit vůz, který by upoutal lidi tak, jako závodní automobily GT v 60. letech.

Už jako prototyp vzbudil model ohromnou vlnu zájmu. Tak jsme jej pilovali zdokonalovali, až byl připraven pro běžný silniční provoz. To nám ale nestačilo - chtěli jsme, aby měl celý svět možnost poznat schopnosti našeho automobilu. Tento záměr uskutečnila skupina pro vývoj sportovních strojů Chrysler Team ORECA, která připravila vůz Viper GT pro závody. Velmi rychle se potvrdilo, že může úspěšně soutěžit se silnými a mnohem zkušenějšími konkurenty ve své třídě. V roce 1997 Viper GTS-R Coupé docílil historické dvojvítězství tím, že vyhrál mistrovství světa řidičů a značek v kategorii FIA GT2. Viper GTS-R Coupé postupuje od vítězství k vítězství - v roce 1998 dojely v závodech 24 hodiny Le Mans dva vozy Viper GTS-R na prvním a druhém místě ve třídě GT2 a vítězství zopakovaly i v roce 1999.

Zdrojem sportovních úspěchu je výkonný hliníkový vidlicový desetiválec o zdvihovém objemu 8 litrů, skrývající se pod vyklenutou kapotou motoru. Široké pneumatiky na 18“ ráfcích z lehkých slitin přímo volají po akci. V kompaktním, účelném velmi pohodlném kokpitu naleznete přehlednou přístrojovou desku s analogovými "budíky", anatomicky tvarovaná sedadla, výškově nastavitelný volant a pedály. O bezpečnost řidiče a spolujezdce se kromě samonavíjecích tříbodových bezpečnostních pásů postarají dva velkoobjemové airbagy. Viper je výrazný americký originál, který bude podněcovat vaši touhu po výkonu, přičemž uspokojí vaše požadavky na komfort a bezpečnost.