Korejský Juke omládl, Kia KX3 však do Evropy nepřijde

Kia KX3 podstoupila decentní omlazovací kúru. | foto: Kia Motors

V Evropě je za konkurenta Nissan Juke z portfolia Kie považován model Soul. Pokud se ale podíváme na nabídku Jihokorejců napříč světovými trhy, najdeme minimálně jednoho vhodnějšího kandidáta. Tím je model KX3, jehož se aktuálně Kia rozhodla omladit po necelých dvou letech na trhu.

Kia KX3 se poprvé ukázala loni v únoru, jen o měsíc později pak joint venture Dongfeng Yueda Kia spustilo výrobu SUV pro čínský trh. Ano, jinde zatím vůz nekoupíte. S nadcházejícím autosalonem v Čcheng-tu se korejská automobilka rozhodla pro drobnou plastiku 4270 milimetrů dlouhého modelu s rozvorem 2590 milimetrů. Čekáte-li ale výrazné změny, nejspíše budete zklamaní. KX3 i nadále dost silně připomíná větší Sportage (v Číně známá jako KX5), zároveň je jasně viditelný podpis Petera Schreyera.

To znamená především masku chladiče ve tvaru tygřího nosu, která však pro nový modelový rok dostala chromované horizontální lamely. Také již neústí v úzké pásky LED diod pro denní svícení, ty jsou nově součástí předního nárazníku a mají vertikální umístění. Jen těsně vedle nich jsou decentní kulaté mlhovky, nahrazující předchozí lichoběžníky. Nový je ostatně celý nárazník se stříbrnou lištou a dobrodružně se tvářícím stříbrným segmentem vespod. Zadní část se může pochlubit novým nárazníkem s výrazněji tvarovaným a stříbrně lakovaným difuzorem. Jinak si ovšem zachovala velká LED světla i menší okno.

Přesunout se můžeme do kabiny, kde je ale změn rovněž minimum. Postřehnout je dokonce bez osobní zkušenosti nepůjde. Kia totiž slibuje kvalitnější plasty a čalounění, základní rozvržení se středovou konzolí, které dominuje sedmipalcová dotyková obrazovka, ale zůstává. Některé verze pak pro sportovní nádech mohou dostat červené linky kolem výdechů ventilace nebo prošívání ve stejném odstínu. Nic se nemění ani pod kapotou, základem tak zůstává atmosférická šestnáctistovka o výkonu 92 kW (125 k) se šestistupňovou manuální nebo automatickou převodovkou a pohonem předních kol. Uprostřed nabídky stojí 1.6 T-GDI o výkonu 118 kW (160 k) s pohonem předních kol a sedmistupňovým dvouspojkovým automatem. Vrchol pak představuje dvoulitr s výkonem 118 kW (160 k), pohonem předních nebo všech kol a šestistupňovou manuální nebo automatickou převodovkou.

Doporučit článek

Diskuze:

Počet příspěvků: 0 Přidejte vlastní názor…

Další zprávy