Příchod Dacie Lagan na trh mnoho změnil. Logan se sice (zatím) nestal vozem, který by postavil na kola půl světa, jako se to podařilo ve své době třeba Fordu T nebo o padesát let později Volkswagenu Brouk. Přesto ukázal docela opomíjenou cestu vývoje levného vozu s velkým prostorem. Dacia přitom nemusela použít archaické technické prvky, naopak. Použita byla platforma tehdy aktuálního Renaultu Clio třetí generace.
Dacia se při vývoji snažila srazit náklady na minimum. Proto je ve voze jen docela málo elektroniky a výbava není zrovna bohatá. Drahý neměl být ani vývoj. Inženýři se údajně měli řídit heslem, že pokud onen prvek zkrátka funguje, není třeba snažit se ho dále zdokonalovat. Na voze bylo také užito několik chytrých úsporných řešení - například zrcátka jsou symetrická v horizontální ose a díky tomu je levé stejné jako pravé. Na cenu za design to není, ale na to se tu nehraje. Je to levné a funguje to.
Druhá generace Loganu byla vyhlížena s očekáváním. Nyní je tu. Oproti docela bezpohlavnímu Loganu první generace přináší mnohem zajímavější vzhled a to jak ve verzi sedan, tak i jako hatchback Sandero.
Pod kapotou se dočkáme osvědčených atmosférických motorů 1,4 a 1,6, které budou o něco úspornější než dosud. Své působení nevzdávají ani diesely 1,5 dCi. Avšak nově se objeví devadesátikoňový benzínový 0,9 TCe s přeplňováním. Spotřeba tohoto motoru bude 4,5 l/100 km a bude vybaven systémem stop-start.
Zlepšení se bude týkat i komfortu. Dacia si připravila sadu elektronických serepetiček od LG včetně zábavního systému. K dispozici mají být i LED světla nebo automatická převodovka.
Více informací bychom se měli dozvědět po oficiálním představení novinky.