Množstvo rally tímov už po siedmykrát využje novembrovú AUTO SHOW nielen na súťaženie, ale aj posedenie s partnermi, priateľmi a známymi, či ich pohostením. Inak to nie je ani v KL Racing Rally Teame.
Ten sa predstaví aj na tohtoročnej KESKOMOBILE AUTO SHOW v dňoch 11.-12.11.2016 so štvoricou jazdcov, ktorí už tradične okrem stretnutí s partnermi tímu, týmto ľuďom aj v praxi ukážu, ako chutí rally disciplína priamo z kokpitu súťažného vozidla. Aby všetko fungovalo tak ako má, o pohodu, ale aj nové o nové zážitky pre vybraných „spolujazdcov„ sa postará štvorica špičkových jazdcov.
Prvým z nich bude jeden z najlepších slovenských okruhových jazdcov, Štefan Rosina. Ten sa nielen partnerom, ale aj divákom AUTO SHOW predstaví rovnako ako v minulých rokoch v spolupráci so Škodou Fabia WRC.
Druhým jazdcom KL Racing Rally Teamu, ktorý si vyskúša ako chutí rally trať na pretekárskom okruhu, ale aj jeho obslužných komunikáciách, či šotoline bude Tomáš Kukučka. Ten počas tohtoročnej sezóny štartoval so Škodou Fabia R5 a inak tomu nebude ani teraz.
Spoza rieky Morava viac krát, nielen v tohtoročnej sezóne, reprezentoval slovenský tím Jaromír Tomaštík, ktorého meno je už dlhé roky výsostne späté so značkou Subaru. Ani teraz Jardo túto značku nezradí a na KESKOMOBILE AUTO SHOW sa predstaví s technikou v podobe Subaru Impreza WRC.
Posledným jazdcom, ktorý oproti „normálnej“ sezóne vymení techniku bude Pavol Cireň, pričom partnerom, ale aj fanúšikom KL Racing Rally Teamu predsaví svoju jazdu v Mitsubishi Lancer EVO IX.
„Som rád, že opäť sa uvidíme na AUTO SHOW a to nielen s divákmi nášho tímu, ale aj našimi partnermi, ktorým aj takouto formou chceme poďakovať za podporu. Vybrali sme na toto podujatie asi najlepšie čo v našom tíme máme. Verím, že podujatie na SLOVAKIA RINGU bude rovnako úspešné ako bolo v minulosti,“ zhodnotil Marek Lokaj, manažér KL Racing Rally Teamu.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.
Sháníte-li ojeté SUV se silným motorem, tak máte v nabídce sekundárního trhu s auty rozhodně z čeho vybírat. Mnoho lidí má rozpočet na rodinné SUV přibližně milion korun, což na nového Kodiaqa nestačí, na prémiové značky už vůbec ne. Dnešní recenze se podívá na zoubek 6 let staré Audi Q7, kterou za milion pořídíte. To je mimochodem podobná částka, za jakou koupíte modernizovaný Kodiaq RS první generace – co je lepší volba?
Čtyřková Octavia se po pěti letech dočkala faceliftu v rámci kterého přišlo několik inovací. Důležité ovšem je, že byl zachován charakter vozu, který si stále drží velice dobrou kombinaci praktičnosti a zábavy za volantem. Jedná se o nejsilnější Octavii, která kdy vznikla. Měli byste si ji koupit nebo se vyplatí porozhlédnout u sourozenecké Cupry, která nabízí ještě podstatně silnější exempláře?