Hayden Paddon je bez přehánění asi největším překvapením letošní sezony. Toho si jsou vědomi také u továrního týmu Hyundai, a tak Novozélanďan u korejců podepsal novou smlouvu na tři roky, která mu garantuje závodní sedačku až do konce roku 2018.
Hyundai si z dlouhodobého hlediska pojistil služby nadějného Haydena Paddona. 28 letý Novozélanďan dnes s týmem podepsal novou tříletou smlouvu. S korejsko-německým týmem tak zůstane minimálně do konce roku 2018.
Hayden Paddon k novém kontraktu říká: "Uplynulé dvě sezony byly skvělou cestou a hodně jsme na ní vyrostli. Tým mi v rozvoji pomohl a na základě toho, co jsme spolu již dosáhli, nepochybuji, že budeme brzy vyhrávat.
Všichni pracujeme tvrdě na tom, abychom byli mistry světa a jsem přesvědčen, že Hyundai Motorsport mi nabízí nejlepší možnost, jak tohoto cíle dosáhnout. Musíme se teď zaměřit na naše první vítězství a to je mým osobním cílem pro rok 2016."
Lecos o velké důvěře v Haydena Paddona u týmu Hyundai naznačilo již to, že ve Walesu pojede pod hlavičkou továrny místo Thierryho Neuvilla. Zajímavostí však je, že Hyundai Motorsport potvrdil, že se Hayden Paddon v příštím roce připojí po bok Thierryho Neuvilla a Daniho Sorda.
Šéf továrního týmu, Michel Nandan, k angažmá jezdce z Nového Zélandu říká: "Jsem velice potěšen tím, že jsme byli schopni prodlouži naši spolupráci s Haydenem o další tři roky. V nich odjede všechny soutěže společně s námi. Od doby, co se vloni přidal k týmu, se ukázal jako velmi cenná posila našeho mladého týmu.
Je velmi spolehlivý, rychlý a odhodlaný. Má také další potenciál pro rozvoj. Od svého vstupu do WRC chceme podporovat mladého talenta jako je Hayden - ten prokazuje, jak úspěšný tento kocept může být. Osobně se už moc těším na to, čeho bude za příští tři roky s Hyundai Motorsport schopný dosáhnout."
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?