Hyundai chce začít posuzovat výkonnost svého vozu i20 WRC až na základě výsledků z Rally Portugal.
Vozy Hyundai odstartovaly do druhé soutěže seriálu MS. O výkonnosti nových vozů toho vzhledem k brzkému výpadku na Rally Monte Carlu moc nevíme. V době, kdy vozy ještě jely, navíc panovaly velmi obtížné povětrnostní podmínky, kdy záleželo na volbě pneumatik, a tak vyvozování jakýchkoliv závěrů bylo velmi obtížné.
Šéf týmu, Michel Nandan, chce tedy s hodnocením počkat, až se WRC dotane na 'normální' povrch - tedy šotolinu. "Podle prvních třech soutěží se dá výkonnost jen velmi těžko odhadovat. Na nich hraje velmi důležitou roli počasí," říká pro Autosport. "Může se na nich stát všechno," říká ze zkušeností.
Rally Monte Carlo je kapitolou sama pro sebe, ve Švédsku se jede na sněhu a ledu a v Mexiku zase hrají vysoké nadmořské výšky velkou roli, protože motory ztrácejí svůj výkon. První 'normální' rally roku je tedy až ta v Portugalsku. Proto až ona bude opravdovým měřítkem pro zbytek roku.
"My se zatím soustředíme na průběh výkonu motoru a pracujeme na zlepšení spolehlivosti. Výkonnost nás zatím nezajímá. Tu budeme moci lépe posoudit až v Portugalsku." Podle nepotvrzených spekulací by měl být v Portugalsku druhým jezdcem Hyundai Dani Sordo.
Ferrari v úterý odhalilo své rekordní výsledky, kdy čistý zisk za loňský rok vzrostl na více než 1,5 miliardy eur, čímž si automobilka opět potvrdila svou silnou pozici na trhu.
K povinnému ručení se dnes dozvíte, co všechno ovlivňuje výši pojistného, zda vám může pojišťovna jednostranně zvýšit pojistné či zda budete platit újmu v plné výši v případě nehody bez povinného ručení.
Letošní sezóna vytrvalostního mistrovství světa FIA WEC se blíží a s ní i jeden z nejvíce očekávaných debutů: Aston Martin Racing nasadí své nové hypervozy Valkyrie již 28. února do úvodního závodu v Kataru, který měří 1812 kilometrů. Tým dnes odhalil svou závodní identitu pro rok 2025 a také představil jezdecké posádky pro tento náročný ročník.
Ferrari chystá zásadní revoluci – 9. října odhalí svůj první čistě elektrický model. Během dne investorů představí dosud tajemný vůz, který slibuje nejen špičkový výkon, ale i zábavu za volantem.
Italské Alpy patří k tradičním destinacím českých lyžařů. Mnoho z nich však cestu podceňuje a může je to stát nemalé pokuty. Jak se na cestu připravit a nezkazit si tak zimní dovolenou či jarní prázdniny?
Toyota Motor Europe podepsala dohodu se společnostmi Hydrogen Refueling Solutions (HRS) a ENGIE s cílem zavést novou generaci systémů pro doplňování vodíku. Nové řešení, které je rychlejší a nákladově efektivnější, bude pilotováno v rámci projektu RHeaDHy financovaného EU, který se zaměřuje na urychlení zavádění infrastruktury.
Ford se chystá na velký návrat do nejvyšší kategorie vytrvalostních závodů! Od sezóny 2027 bude opět bojovat v Le Mans, kde má jasný cíl – sesadit z trůnu Ferrari, vítěze posledních dvou ročníků.
Porsche se chystá na zásadní personální změny ve své výkonné radě. Dva manažeři, kteří dlouhodobě působili ve firmě, budou brzy nahrazeni.
Tesla chystá nový kompaktní model. V roce 2025 uvede Model Q, který bude mít délku jen čtyři metry a cenovku kolem 25 000 eur (cca 640.000 korun).
Chystá se revoluce v palubních systémech? Nové informace naznačují, že Apple brzy spustí vylepšený CarPlay s řadou inovací. Co přinese a kdy se ho dočkáme? Naznačil to německý AutoBild.
Vozy Toyota Corolla Hatchback a Touring Sports obhájily dva tituly v rámci prestižní ankety britského odborného časopisu What Car? Zatímco Hatchback se opět stal rodinným vozem roku, Touring Sports znovu bodoval jako nejvýhodnější kombi.
Felipe Nasr, Nick Tandy a Laurens Vanthoor se stali vítězi úvodního kola amerického šampionátu sportovních vozů, když s vozem Porsche překonali rekord na prestižní 24hodinovce v Daytoně.