Robert Kubica získal v neděli vítězství v Jänner rally, divákům přihlížejícím kolem tratí předváděl občas jízdu hodně na hraně. Za svůj výkon byl posléze oceněn cenou Colin McRae Flat Out Trophy. Polak si ale hlavně cení získaných zkušeností.
"Měli jsme velkou krizovku, na trati byla mlha. Musím se za to omluvit Maciejovi [Szczepaniakovi]. Abych byl upřímný, zkušenosti pro mě znamenají více než vítězství. Proto to [zkušenosti] jsme sem přijeli," řekl Robert Kubica v cíli soutěže. "Podmínky byly velmi těžké a na spoustě míst jsme dostali velký aquaplanig. Na trati je vše - asfalt, šotolina, sníh, led," popisoval trable v cíli RZ17.
"Velmi těžko se v těchto podmínkách odhaduje úroveň přilnavosti. Asi pět kilometru po startu jsme měli velký moment," řekl Robert v cíli RZ2. O míře jeho nasazení svědčí i přiložená videa.
V cíli soutěže obdržel Robert z rukou dvojnásobného mistra světa, Marcuse Grönholma, Colin McRae Flat Out Trophy. Ta se uděluje jezdci, který v dané soutěži jel v podobném stylu, jako jezdíval mistr světa z roku 1995, Colin McRae.
"Určitě je skvělé dostat tuto cenu. Vloni jsem ji dostal na Kanárských ostrovech, ale tam jsem o vítězství přišel, takže tentokrát je to lepší. Colin vždy jezdil hodně rychle a spektakulárně. Když jsem byl malý, tak jsem hrával PC hru s jeho jménem. Byl skvělou osobností a opravdu nám všem moc chybí," říká Polák.
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.
Sháníte-li ojeté SUV se silným motorem, tak máte v nabídce sekundárního trhu s auty rozhodně z čeho vybírat. Mnoho lidí má rozpočet na rodinné SUV přibližně milion korun, což na nového Kodiaqa nestačí, na prémiové značky už vůbec ne. Dnešní recenze se podívá na zoubek 6 let staré Audi Q7, kterou za milion pořídíte. To je mimochodem podobná částka, za jakou koupíte modernizovaný Kodiaq RS první generace – co je lepší volba?
Čtyřková Octavia se po pěti letech dočkala faceliftu v rámci kterého přišlo několik inovací. Důležité ovšem je, že byl zachován charakter vozu, který si stále drží velice dobrou kombinaci praktičnosti a zábavy za volantem. Jedná se o nejsilnější Octavii, která kdy vznikla. Měli byste si ji koupit nebo se vyplatí porozhlédnout u sourozenecké Cupry, která nabízí ještě podstatně silnější exempláře?
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.