Proč upadlo Ostbergovi kolo? Ten pojede už jen na vítězství

Ostberg, Mads - Andersson, Jonas
Ostberg, Mads - Andersson, Jonas, foto: Joel Martin, RallyZone.cz
iM2 6. června 2013 23:21
Sdílej:

Mads Ostberg se musel v Řecku vyrovnat hned s několika potížemi. O opatrnosti už nechce nic slyšet, pojede na plný plyn.

Na Rally Acropolis by chtěl Mads Ostberg, opět, co možná nejrychleji zapomenout. Nor ve službách M-Sportu sice získal nakonec 6. místo, jenže během třech dní ho potkala hned série problémů, které jej pochopitelně připravily o hodně času. 

"Neuvěřitelná série" vítěze Rally Portugal 2012 začala v Řecku hned v pátek, kdy hned na první rychlostní zkoušce (z celkových 14) dostal defekt a pak o několik okamžiků později se v ostré levé zatáčce kolo ulomilo a upadlo. Nutná výměna kola srazila Madse až mimo bodované příčky. Technici M-Sportu zjistili, že kolo upladlo kvůli poškození na jednom z předchozích tvrdých dopadů.

V sobotu se na RZ5 uvolnila tyč řízení a na RZ8 dostal další defekt. Smolař letošní sezony si na své konto přičetl další časovou ztrátu. 25letý mladík ale věří, že se věci v dobré obrátí: "Byla to těžká rally a těžký start do sezony, ale to už mě teď nezajímá. Od teď pojedu pořád na plno, budu útočit."

Podle techniků M-Sportu kolo upladlo kvůli tvrdému dopadu na jednom ze skoků

Slovy šéfa M-Sportu, Malcolma Wilsona, byla však tato strategie záhy zpochybněna: "V předešlých letech neměl Mads žádné problémy a jezdil konstantním tempem. Letos jezdí rychleji. Pokud se podíváme na jeho tempo, mohou se tyto věci stát. Neobávám se však. Mads se nachází v dobré pozici. Z jeho pohledu jde teď hlavně o to se učit."

 

Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?