Ostberg: Po 500 metrech bylo po soutěži. Přesto se stal zázrak

Ostberg, Mads - Andersson, Jonas
Ostberg, Mads - Andersson, Jonas, foto: Joel Martin, RallyZone.cz
iM2 7. června 2013 11:38
Sdílej:

Pro těžce zkoušeného jezdce M-Sportu, Madse Ostberga, představovala Rally Acropolis další zklamání. Jednou měl problémy se spojovací tyčí řízení, třikrát měl defekt a jednou menší nehodu.

Pokud by se měl Řeckým bohům někoho znelíbit, pak by to byl Mads Ostberg. Během soutěže v Řecku měl těžce zkoušené Skandinávec více smůly než je únosné. Jeho konečné šesté místo je tedy spíše zázrakem. "Byl to zatraceně těžký víkend," smutní jezdec po páté nepovedené soutěži v řadě.

"Zdá se, že vše šlo proti našemu gustu, což je velmi frustrující." Černá série začala hned 500 metrů po startu první rychlostní zkoušky, kdy dostala posádka defekt, za který ale mohl Mads. Poté najel Nor na hranu jedné zatáčky a kolo upadlo - konec nadějí na dobrý výsledek prakticky ihned po startu soutěže. Myslíte však, že se tím jeho smůla vyčerpala? Těsně vedle.

"Byl jsem nesmírně zklamaný. Výkon na druhé rychlostí zkoušce tyto problémy poznamenal, nemohl jsem najít dobrý rytmus," na konci prvního dne byl Ostberg 9. Hned v sobotu však problémy pokračovaly. Problémy se spojovací tyčí řízení na RZ5 a další defekt na RZ8 zabránily větší stíhací jízdě, i tak se však posunul na 6. místo: "Přesto to bylo to, co jsme chtěli dosáhnout."

Pomalu ale dvojice Mads Ostberg - Jonas Andersson nejela, když však neměla defekt, tak jako se to do třetice stalo i v neděli: "Když bylo vše v pořádku, tak jsme byli pravidelně rychlí. Měli jsme dobré tempo, ale tohle určitě není výsledek, který jsme chtěli. Pokud se podíváme na naši rychlost, bylo to nadějné. Na Sardinii jedeme s vědomím, že jsme zajížděli dobré časy. Snad nebudeme mít opět smůlu."

Stalo se
Novinky ze světa EV
Namísto hatchbacku už spíše crossover.

Škoda Favorit se vrací. Jako povedený elektrický crossover. Retro design míří do budoucnosti

Škoda Auto představila futuristickou vizi legendárního modelu Favorit. Kultovní hatchback z konce osmdesátých let se v nové studii mění na elektrický crossover, který spojuje retro prvky s aktuálními designovými trendy. Projekt vznikl z iniciativy designérů Ljudmila Slavova a Davida Stingla.

Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.

Zajímavosti
on-line prodej

Kupujete ojeté auto? Těmto 7 pastem se vyhněte, jinak zapláčete

Ročně se v Česku prodá na 650 000 ojetých aut. Může se proto zdát, že koupit si ojeté auto není žádný problém. Velký výběr ovšem ještě není zárukou kvality. Nemalé množství prodávaných ojetin skrývá před kupujícím svou historii. K tomu, aby se nechali vlákat do pasti, napomáhá i řada častých chyb, které zájemci při výběru vozu dělají. Které to jsou a čemu se vyhnout? 

Zajímavosti
Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Každý motorkář, ať už jezdí po městě, okreskách nebo v lehkém terénu, ví, jak snadno může dojít k nečekanému pádu. Někdy stačí kluzká vozovka, jinak postavený stojan nebo prosté zaváhání při manipulaci na místě. A právě v těchto situacích často dochází k poškození některé z nejcitlivějších částí – ovládacích páček.