Naděje Madse Ostberga na volant tovární DS3 WRC pohasly poté, co tým dnes vybral Daniho Sorda. Jenže vítěz Rally Portugal nemusí smutnit, má další možnosti.
Citroën ústy svého šéfa, Yvesa Mattona, před nedávnem oznámil, že vybírá mezi Madsem Ostbergem a Danim Sordem jezdce číslo 2. Francouzský tým nakonec dnes po poledni vybral Daniho Sorda, který již v týmu 5 let působil. Nor však nemá důvod smutnit, momentálně zvažuje mezi M-Sportem a Prodrivem (to potvrdil i jeho otec a manažer Morten Ostberg). Oba týmy sice nepojedou příští rok pod hlavičkou továrního týmu, protože Ford i Mini z MS odcházejí, ale oba týmy chtějí své současné vozy dále vyvíjet a absolvovat kompletní seriál.
Mads Ostberg ale věří, že letos podal několik dobrých výkonů, které by mu měly pomoci zajistit si místo pro příští rok. "Od teď už zvažuji pouze vozy Ford a Mini. Není to žádná katastrofa, že si mě Citroën nevybral. Máme ještě stále víc možností, nad kterými se teď zamýšlím," říká jezdec.
Mads má zkušenosti jak s M-Sportem (v posledních 2 letech odjel s Fordem 25 soutěží)...
"Rozhodnutí mezi těmito dvěma vozy by mělo padnout v následujících dvou týdnech. Myslím, že mám za sebou povedenou sezonu, cítím, že i příští rok bych měl být schopný bojovat o vítězství. K tomu bych ale potřeboval nejméně 20 dní testů během sezony. Měl bych být co možná nejčastěji za volantem vozu."
...tak s Prodrivem (v MS se Subaru celkem 17 soutěží).
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.
Sháníte-li ojeté SUV se silným motorem, tak máte v nabídce sekundárního trhu s auty rozhodně z čeho vybírat. Mnoho lidí má rozpočet na rodinné SUV přibližně milion korun, což na nového Kodiaqa nestačí, na prémiové značky už vůbec ne. Dnešní recenze se podívá na zoubek 6 let staré Audi Q7, kterou za milion pořídíte. To je mimochodem podobná částka, za jakou koupíte modernizovaný Kodiaq RS první generace – co je lepší volba?