Panizzi: Proton potřebuje větší rozpočet

Panizzi, Gilles - Delorme, Freddy
Panizzi, Gilles - Delorme, Freddy, foto: www.ircseries.com
iM2 1. října 2010 15:43
Sdílej:

Poté, co se Gilles Panizzi zúčastnil nedávné asfaltové Rally Sanremo s Protonem Satria Neo Super 2000, se pustil Francouz do hodnocení stroje. Gilles skončil na celkové 20. pozici, ale i přesto věří, že je ve voze velký potenciál pro budoucnost.

Proton, který vyvíjí a nasazuje do šampionátu IRC britská společnost MEM, se v posledním roce soustředí právě na vývoj auta na asfaltu. Panizzi věří, že když stáj vyvine další úpravy, tak může vůz jezdit pravidelně na špici.„Pro mě je v současné době řešení docela jednoduché. MEM odvedl velmi dobrou práci, když dostal vůz na úroveň, na které v současnosti je. Je ale jasné, že by stáj potřebovala větší rozpočet, aby dokázala dostat auto na úroveň Škody nebo Peugeotu,“ míní Panizzi.Panizzi, který se mimo jiné staral o vývoj veleúspěšného Peugeotu 207 S2000, už i navrhl managementu Protonu, který byl na rally San Remo přítomný, jistá vylepšení.

Stalo se
Testy aut
Hyundai Inster

Hyundai Inster - nejlepší elektromobil do města?

Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?

Testy aut
Toyota ProAce Verso

Test ojetiny: Toyota ProAce Verso VIP – univerzální praktik s bohatou výbavou

Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?

Novinky ze světa EV
Koncept vozu Tesla Model 3+

Tesla vytře evropským automobilkám zrak. Představí Model 3+ s dojezdem až 800 km

Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.