Heikki Kovalainen, pilot stáje F1 Lotus se příští měsíc zúčastní Artctic Lapland Rally v cocpitu Protonu Satria Neo S2000. Tato zpráva vyšla najevo po včerejší návštěvě sídla malajské automobilky v Kuala Lumpur, kde finský pilot usedl do soutěžního speciálu.
Kovalainen si včera speciál vyzkoušel poté, co Alister McRae ukončil test v okolí okruhu v Sepangu a i když s ním neujel ani metr, byl z něho nadšen. Zda se však na sněhové soutěži opravdu objeví, bude také záviset na povolení, které musí Kovalainen dostat od týmu Lotus. Samotný šéf MEM Motorsport, Chris Mellors, je připraven dát speciál na finskou soutěž k dispozici: "Heikki je velký fanda rally a já bych byl rád, kdybychom se dali pro Arctic rally dohromady. Nic není zatím dojednáno, ale auto k dispozici bude, nevidím v tom žádný problém."
Pokud se Kovalainen na start opravdu postaví, bude mít pro fanoušky soutěž zvláštní náboj. Kovalainen svede souboj s Kimi Raikkonenem, který si na této soutěží odbude ostrou soutěžní premiéru s Citroenem C4 WRC.
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?