Malajská automobilka Proton se po sedmi letech vrací na mezinárodní rallyovou scénu. Po účasti v mistrovství světa produkčních vozů jej nyní uvidíme v IRC, když se na nadcházející Belgium Ypres Rally objeví s Satria Neo Super 2000 Guy Wilks. Bude to také poprvé v historii tohoto šampionátu, kdy na startu uvidíme vedle sebe vozy všech sedmi výrobců registrovaných do IRC.
Ačkoliv bude Brit Wilks na belgické soutěži nováčkem, v Protonu se svezl již dříve. V dubnu dokonce po výborném výkonu vedl Pirelli Rally, která byla součástí britského mistrovství. Obrovským sklamáním ale bylo, že jeho vůz byl nakonec úplně zničen náhlým požárem během soutěže.Jeho účast na Ypres ale přináší také další zajímavost. Díky jemu a dalším se celkový počet přihlášených vozů specifikace Super2000 vyšplhal na celkových 20, což je další rekord v IRC.„V minulosti jsem se netajil jsem se tím, že bych chtěl vstoupit s Protonem do IRC, proto je báječné, že se nám to nakonec povedlo,“ uvedl osmadvacetiletá Wilks, který stihl v Británii ještě krátce otestovat svůj Proton před přesunem do Belgie.
O debut Protonu v IRC se postará Brit Wilks, který má s mezinárodní rallyovou scénou bohaté zkušenosti
V minulosti býval Wilks předním jezdcem týmu Suzuki v juniorském mistrovství světa. Potom přišel debut v mistrovství světa s vozem WRC, a to sice s Focusem v Norsku 2007. Od té doby se stal dvakrát britským mistrem a začal se živě zajímat i o IRC. První start přišel loni v Rusku s Hondou Civic Type-R. Nyní bude poprvé bojovat v IRC o nejvyšší příčky.Automobilka proton nastupuje do IRC s modelem Satria Neo Super 2000, vyprojektovaným a postaveným v britském týmu Mellors Elliot Motorsport. Objeví se ve všech sedmi zbývajících podnicích IRC. Úplný závodní program se dvěma vozy je plánován na příští rok.
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?