Bývalý tým Ralliart Europe sídlil ve stejných prostorách jako MML Sports Ltd. Tato firma se rozhodla oživit projekt vozů Mitsubishi WRC. Ralliart získal celkem pět titulů mistra světa, 4 jezdecké a 1 konstruktérský.
Tým MML Sports bude sídlit v prostorách bývalého továrního týmu a budou zde pracovat lidé, kteří se podíleli na předešlých úspěších. MML Sports chce pokračovat v tom, co začal Ralliart Europe.Vytvoření nového týmu řídil bývalý ředitel operací Ralliartu John Easton. Ten se také teď postaví do čela týmu. Tým má podporu lotyšských investorů Valdise Spredzise a Andrise Dambise. „Jsem potěšen tím, že se nám podařilo získat spoustu odborníku, kteří teď budou pracovat v Rugby. Bylo by smutné, kdyby takový potenciál zůstal nevyužitý. Ti lidé mají dvacetiletou zkušenost s rally. Získali čtyři tituly mezi jezdci a jeden mezi týmy. Nemůže se to jen tak ztratit,“ prohlašuje Easton. „Vznik MML Sports na základech Ralliartu znamená, že budeme mít k dispozici osm závodních Lancerů WRC05. Můžeme je nabídnout privátním týmům a jak vloni dokázali Csaba Spitzmuller a Ivars Vasaraudzis, ve správných rukou může tento stroj vyhrávat,“ pokračuje Easton.
Toni Gardemeister za volantem Lanceru WRC05 na Monte Carlu 2007
„MML Sports může ovšem nabídnou mnohem víc než jen WRC vozy a kompletní podporu. Vybudovaná infrastruktura továrním týmem nám umožňuje vývoj vozů. Můžeme si dokonce vůz nově postavit,“ říká nový šéf. „MML Sports tak bude moci nabídnout týmům, ať už továrním nebo soukromým, kompletní vývojový program. Bude taky moci pracovat na již existujících vozech a nebo postavit úplně nový speciál. Naší výhodou jsou zkušenosti a infrastruktura. To nám umožní, že budeme moci začít s prácemi v podstatě ihned."
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.